Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Raty na rynku kredytów hipotecznych są stabilne

2008-08-08

Raty na rynku kredytów hipotecznych są stabilne

Miniony tydzień przyniósł stabilizację rat najczęściej poszukiwanych kredytów hipotecznych pobieranych w złotych, frankach szwajcarskich, dolarach i euro.

Miniony tydzień przyniósł stabilizację rat najczęściej poszukiwanych kredytów hipotecznych pobieranych w złotych, frankach szwajcarskich, dolarach i euro – informuje „Gazeta Prawna”.

Mniejsze wahania zaciągniętych kredytów w złotych, frankach szwajcarskich, dolarach i euro mają duże szanse utrzymać się aż do końca 2008 r. Jak pisze dziennik, na wysokość rat spłacanych już kredytów nie powinien mieć wpływu nawet wzrost inflacji, która w najbliższym czasie – według prognoz Narodowego Banku Polskiego – może przejściowo zbliżyć się nawet do 5 proc., nadal jednak najdroższe na rynku będą kredyty w złotych.

Z danych rynkowych opublikowanych przez portal Comperia.pl wynika, że w minionym tygodniu ustabilizowała się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych, a najbardziej stabilne są kredyty zaciągane w złotych. Według Comperia.pl, miesięczna rata modelowego kredytu w wysokości 200 tys. złotych zaciągnięta na 30 lat wynosi 1442 zł. W dalszym ciągu najtańsze są kredyty we frankach szwajcarskich, ponieważ miesięczna rata takiego modelowego kredytu wynosi ok. 890 zł – czytamy. Być może sytuacja ulegnie zmianie po 18 sierpnia 2008 r. po posiedzeniu narodowego Banku Szwajcarii, który prawdopodobnie podniesie stopy referencyjne o 25 punktów bazowych.

Źródło: „Gazeta Prawna” 8.08.2008 | 2008-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęmieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat Miechowskilokale użytkowe na wynajem powiat Raciborskimieszkania na sprzedaż gmina Ornontowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Wąchockdomy na wynajem w Czarnowiedomy na sprzedaż w Liszkowiedomy na sprzedaż w Turzynowie

Deweloperzy

);