Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ranking najbogatszych gmin w Polsce

Anna Kozioł | 2019-12-03

Ranking najbogatszych gmin w Polsce
Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów przynosi wysokie wpływy z podatków gminie Kleszczów, źródło: Wik

Ministerstwo Finansów opublikowało zestawienie gmin na podstawie wysokości dochodów na mieszkańca.

Gmina Kleszczów najbogatsza w Polsce


W 2018 r. na pierwszym miejscu w zestawieniu najbogatszych gmin ponownie znalazła się gmina Kleszczów w powiecie Bełchatowskim. Budżet gminy wynosił 31 tys. zł per capita. Wysokie wpływy z podatków wiążą się z lokalizacją na terenie gminy Elektrowni Bełchatów oraz Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, co od lat utrzymuje ją na pierwszym miejscu w tym zestawieniu.

 

Kolejne miejsca na podium gmin


Drugą co do zamożności gminą jest Rząśnia – z wynikiem 10 tys. zł w przeliczeniu na mieszkańca. Tu także pokaźne wpływy pochodzą z kopalni w Bełchatowie, która w Rząśni odprowadza podatki za odkrywkę węgla brunatnego i zwałowisko.

Na trzecim miejscu uplasowała się gmina Kobierzyce w woj. dolnośląskim, w którym wpływy z podatków na jednego mieszkańca wyniosły 7,2 tys. zł. Tu znaczna część podatków pochodzi z Alei Bielany – największego centrum handlowego w Polsce.

Ranking 10 najbogatszych gmin w Polsce

 

  1. Kleszczów 31 tys. zł
  2. Rząśnia 10 tys. zł
  3. Kobierzyce 7,2 tys. zł
  4. Jerzmanowa 7 tys. zł
  5. Polkowice 6,4 tys. zł
  6. Suchy Las 6,3 tys. zł
  7. Rewal 6,27 tys. zł
  8. Mielnik 6,2 tys. zł
  9. Nadarzyn 6,1 tys. zł
  10. Kampinos 5,9 tys. zł

 

W rankingu zamożności gmin w przeliczeniu na mieszkańca korzystniej wypadają mniejsze miejscowości. Warszawa, która jest najbogatszym miastem w Polsce, ale również największym pod względem liczby mieszkańców w zestawieniu zajęła 38. miejsce. Kolejne duże miasta znalazły się dopiero w drugiej setce zestawienia. Kraków jest na 162. miejscu, Poznań 106 a Wrocław 165.

 

Źródło: KRN.pl | 2019-12-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Podatnik ⋅ 07-12-2019 | 09:18

Przypatrujac się miatom w Polsce, dlamnie to tylko wskazuje, w którym mieście budżet miasta jest bardziej okradany

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajeminne nieruchomości na zamianękamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Opoczyńskidomy na wynajem powiat Kłobuckimieszkania na sprzedaż gmina Lipnicadomy na sprzedaż gmina Wierzchowomieszkania na sprzedaż w Dubecźniemieszkania na sprzedaż w Wysokiej Dąbrowiemieszkania na sprzedaż w Zaścianki k. Bogusz

Deweloperzy

);