Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ranking najbogatszych gmin w Polsce

Anna Kozioł | 2019-12-03

Ranking najbogatszych gmin w Polsce
Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów przynosi wysokie wpływy z podatków gminie Kleszczów, źródło: Wik

Ministerstwo Finansów opublikowało zestawienie gmin na podstawie wysokości dochodów na mieszkańca.

Gmina Kleszczów najbogatsza w Polsce


W 2018 r. na pierwszym miejscu w zestawieniu najbogatszych gmin ponownie znalazła się gmina Kleszczów w powiecie Bełchatowskim. Budżet gminy wynosił 31 tys. zł per capita. Wysokie wpływy z podatków wiążą się z lokalizacją na terenie gminy Elektrowni Bełchatów oraz Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, co od lat utrzymuje ją na pierwszym miejscu w tym zestawieniu.

 

Kolejne miejsca na podium gmin


Drugą co do zamożności gminą jest Rząśnia – z wynikiem 10 tys. zł w przeliczeniu na mieszkańca. Tu także pokaźne wpływy pochodzą z kopalni w Bełchatowie, która w Rząśni odprowadza podatki za odkrywkę węgla brunatnego i zwałowisko.

Na trzecim miejscu uplasowała się gmina Kobierzyce w woj. dolnośląskim, w którym wpływy z podatków na jednego mieszkańca wyniosły 7,2 tys. zł. Tu znaczna część podatków pochodzi z Alei Bielany – największego centrum handlowego w Polsce.

Ranking 10 najbogatszych gmin w Polsce

 

  1. Kleszczów 31 tys. zł
  2. Rząśnia 10 tys. zł
  3. Kobierzyce 7,2 tys. zł
  4. Jerzmanowa 7 tys. zł
  5. Polkowice 6,4 tys. zł
  6. Suchy Las 6,3 tys. zł
  7. Rewal 6,27 tys. zł
  8. Mielnik 6,2 tys. zł
  9. Nadarzyn 6,1 tys. zł
  10. Kampinos 5,9 tys. zł

 

W rankingu zamożności gmin w przeliczeniu na mieszkańca korzystniej wypadają mniejsze miejscowości. Warszawa, która jest najbogatszym miastem w Polsce, ale również największym pod względem liczby mieszkańców w zestawieniu zajęła 38. miejsce. Kolejne duże miasta znalazły się dopiero w drugiej setce zestawienia. Kraków jest na 162. miejscu, Poznań 106 a Wrocław 165.

 

Źródło: KRN.pl | 2019-12-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Podatnik ⋅ 07-12-2019 | 09:18

Przypatrujac się miatom w Polsce, dlamnie to tylko wskazuje, w którym mieście budżet miasta jest bardziej okradany

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedażdomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Żagańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kraśnickidomy na sprzedaż gmina Gołymin-Ośrodeklokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowy Kawęczynmieszkania na sprzedaż w Jadwigowomieszkania na wynajem w Barciniedomy na sprzedaż w Słupowiec

Deweloperzy

);