Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

PSG wstrzymuje podłączanie nowych nieruchomości do gazu. Skończyły się pieniądze

Anna Sadkowska-Rojek | 2022-01-20

PSG wstrzymuje podłączanie nowych nieruchomości do gazu. Skończyły się pieniądze
Dopóki PSG nie otrzyma nowych środków, nie będzie już podpisywać kolejnych umów.

Polska Spółka Gazownictwa ogłosiła koniec podpisywania nowych umów przyłączeniowych. Powodem jest wyczerpanie środków przeznaczonych na ten cel.

Jak ogłosiła Polska Spółka Gazownictwa, koniec pieniędzy przeznaczonych na przyłączanie do sieci gazowej nowych nieruchomości oznacza, że zarówno w tym, jak i kolejnym roku żaden z właścicieli nowych inwestycji nie będzie mógł skorzystać z ogrzewania gazem. PSG dysponowała co prawda środkami na lata 2022-23, jednak budżet ten został już wyczerpany. Poprzedni rok był, jak podaje spółka, rekordowy. Aktualnie efektem dużego zainteresowania przyłączaniem do sieci nowych inwestycji jest rezerwacja całości zaplanowanego na najbliższy czas budżetu na realizację umów już zawartych.

Dopóki więc spółka nie otrzyma nowych środków, nie będzie już podpisywać kolejnych umów. Zgodnie z zapowiedzią, zarząd spółki pracuje aktualnie nad zwiększeniem możliwości inwestycyjnych PSG tak, by mimo wszystko móc kontynuować proces przyłączania klientów do sieci dystrybucyjnej.

Duże zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej spowodowało, że środki inwestycyjne spółki na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji przyłączeniowych – poinformowała PSG w komunikacie prasowym.

 

Spadnie zainteresowanie wymianą „kopciuchów”?

Decyzja PSG może oznaczać trudności w realizowaniu strategii mającej na celu ograniczenie smogu na terenie całego kraju. Jak bowiem wynika z danych opublikowanych przez program „Czyste Powietrze”, do końca listopada ub. r. aż 44,05 proc. spośród wszyskich wniosków dotyczyło gazowych kotłów kondensacyjnych, co uplasowało to źródło ciepła na pierwszym miejscu pod względem popularności.  

Źródło: KRN.pl | 2022-01-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Buskimieszkania na sprzedaż powiat Górowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Trzcianamieszkania na sprzedaż gmina Osiedomy na sprzedaż w Sułowiemieszkania na sprzedaż w Weremieniumieszkania na wynajem w Rusia

Deweloperzy

);