Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Komunikacja miejska na gaz

Magdalena Hojniak | 2019-10-09

Komunikacja miejska na gaz
Kraków myśli o stosowaniu paliw gazowych w komunikacji miejskiej

Walka ze smogiem wymaga kompleksowych działań. Aby jakość powietrza była dobra, trzeba eliminować wszystkie źródła zanieczyszczeń.

Rozpoczynający się sezon grzewczy będzie pierwszym po wprowadzeniu w Krakowie zakazu używania paliw stałych. Rozwiązanie ma wyeliminować szkodliwe substancje, za wydzielanie których są odpowiedzialne kopciuchy i nieekologiczne paliwa. Miasto angażuje się również w elektromobilność, na co dowodem jest tabor autobusów zasilanych energią elektryczną, jaki pojawił się na krakowskich ulicach w ostatnim czasie.

Kraków to pierwsze polskie miasto, gdzie funkcjonuje linia autobusowa obsługiwana za pomocą elektryków. Na razie kursuje tutaj 26 elektrycznych autobusów. Dotychczas Krakowskiemu Holdingowi Komunalnemu udało się pozyskać 47 elektryków oraz 39 stacji do ich ładowania. Plany zakupowe zakładają nabycie kolejnych pojazdów zeroemisyjnych. Witold Śmiałek, członek zarządu Holdingu zdradza, że rozpatrywana jest również opcja włączenia do komunikacji miejskiej pojazdów napędzanych wodorem. Dodatkowo zwraca on uwagę, że sezon grzewczy 2019/2020 pokaże, czy podjęte przez miasto starania przyczynią się do poprawy jakości powietrza. Udało się bowiem zlikwidować 50 tys. pieców węglowych opalanych drewnem. Wydatki z tym związane pochłonęły ponad ćwierć miliarda złotych.  

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-10-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajemdomy na sprzedaż powiat Żywieckimieszkania na sprzedaż powiat Śremskimieszkania na sprzedaż gmina Glinojecklokale użytkowe na sprzedaż gmina Korczewmieszkania na sprzedaż w Jeziorowskiedomy na sprzedaż w Kopaczumieszkania na wynajem w Susk Nowy

Deweloperzy

);