Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przyspieszenie realizacji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Krakowa

2007-02-02

Przyspieszenie realizacji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Krakowa

Skrócenie okresu obowiązywania Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Miasta Krakowa (WPI) – z 16 do 10 lat – to główna zmiana w projekcie uchwały (dotyczącej WPI) wprowadzona niedawno przez prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Skrócenie okresu obowiązywania Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Miasta Krakowa (WPI) – z 16 do 10 lat – to główna zmiana w projekcie uchwały (dotyczącej WPI) wprowadzona niedawno przez prezydenta Jacka Majchrowskiego. Zgodnie z nowymi zapisami dokument obowiązywałby w latach 2007 – 2016. Zdaniem prezydenta, zabieg taki umożliwi przyspieszenie realizacji zawartych w nim zadań.

Drugą zasadniczą zmianą wprowadzoną do projektu WPI jest utworzenie odrębnej grupy, tzw. inwestycji metropolitalnych, o szczególnym znaczeniu dla Krakowa i całej aglomeracji. Jest to budowa m.in.: wschodniej i północnej obwodnicy Krakowa, centrum kongresowego przy Rondzie Grunwaldzkim, hali koncertowej w Cichym Kąciku, kompleksu targowo-wystawienniczego w Balicach oraz Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Inwestycje te miasto będzie realizowało wspólnie z innymi podmiotami.

Głosowanie Rady Miasta nad projektem uchwały w sprawie Wieloletniego Planu Inwestycyjnego zaplanowano na środę, 14 lutego br. Wieloletni Plan Inwestycyjny jest dokumentem wskazującym priorytety inwestycyjne miasta oraz zawierającym konkretne projekty wraz z harmonogramami ich realizacji.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" 3/2007 | 2007-02-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat M. Lublinmieszkania na wynajem powiat Rzeszowskimieszkania na sprzedaż gmina Sośniemieszkania na wynajem gmina Janowice Wielkiemieszkania na sprzedaż w Lipnikumieszkania na wynajem w Koźmicachdomy na wynajem w Genowefa

Deweloperzy

);