Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przewlekłe podziały gruntów wstrzymują inwestycje

2007-11-12

Przewlekłe podziały gruntów wstrzymują inwestycje

Zmiany w procedurze podziału gruntów nie skróciły terminów oczekiwania na decyzje. Brak decyzji podziałowej jest nadal blokadą wielu inwestycji budowlanych.

Zmiany w procedurze podziału gruntów nie skróciły terminów oczekiwania na decyzje. Brak decyzji podziałowej jest nadal blokadą wielu inwestycji budowlanych. Zdaniem ekspertów przewlekłe procedury przyczyniają się także do wzrostu ceny ziemi – informuje „Gazeta Prawna”.

Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, która weszła w życie 22 października, miała między innymi usprawnić podział nieruchomości, a przez to ułatwić rozpoczynanie inwestycji budowlanych. Zmiany w procedurze podziału gruntów nie spełniły jednak oczekiwań inwestorów i samorządowców.

Jednym z postulatów środowisk inwestycyjnych było wprowadzenie terminu, w którym wójt, burmistrz, prezydent miasta musi wydać decyzję. Niestety, propozycje te nie zostały uwzględnione – czytamy. - W procedurze podziałowej panuje biurokracja i na decyzję o podziale nieruchomości trzeba czekać nawet kilkanaście miesięcy. Najdłuższy czas oczekiwania jest w dużych gminach miejskich, co sprawia, że wiele inwestycji jest zablokowanych – powiedział gazecie Tomasz Lebiedź, członek zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Źródło: „Gazeta Prawna", 12.11.2007 | 2007-11-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniakamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedaż powiat Nidzickilokale użytkowe na wynajem powiat Pleszewskilokale użytkowe na wynajem gmina Juchnowiec Kościelnylokale użytkowe na sprzedaż gmina Opatówdomy na wynajem w Nowych Hutachdomy na wynajem w Gródkumieszkania na wynajem w Dębogóra

Deweloperzy

);