Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu

2008-08-22

Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu

Jeśli kredyt hipoteczny jest zakwalifikowany jako konsumencki, to za wcześniejszą spłatę bank nie może pobierać prowizji. Gdy kredyt hipoteczny nie podlega szczególnej ochronie konsumenckiej, wysokość i zasady zapłaty prowizji powinny być uregulowane w umowie kredytowej.

Jeśli kredyt hipoteczny jest zakwalifikowany jako konsumencki, to za wcześniejszą spłatę bank nie może pobierać prowizji. Gdy kredyt hipoteczny nie podlega szczególnej ochronie konsumenckiej, bo jest np. wyższy niż 80 tys. zł, wysokość i zasady zapłaty prowizji powinny być uregulowane w umowie kredytowej – informuje „Gazeta Prawna”.

Jednak także w przypadku kredytów konsumenckich są ściśle określone warunki, na jakich powinna być dokonana bezprowizyjna spłata kredytu przed terminem. I tak termin dokonania spłaty powinien odpowiadać terminom wnoszenia rat określonym w umowie. Konsument jest obowiązany poinformować kredytodawcę o zamiarze wcześniejszej spłaty kredytu najpóźniej w terminie trzech dni przed jej dokonaniem. Spłata przed terminem pożyczki, która jest oprocentowana, powoduje, że konsument nie jest zobowiązany do zapłaty oprocentowania za okres po spłacie, a w przypadku pożyczki nieoprocentowanej konsument ma prawo do zmniejszenia zapłaconych bankowi prowizji i opłat proporcjonalnie do okresu, o który skrócono czas korzystania z pożyczki – czytamy.

Źródło: 22.08.2008 r. | 2008-08-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Strzelińskidomy na sprzedaż powiat Węgrowskidomy na sprzedaż gmina Chociweldomy na wynajem gmina Dobrodzieńmieszkania na sprzedaż w Kalisdomy na wynajem w Rodowiedomy na sprzedaż w Międzyborze

Deweloperzy

);