Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Projekt nowelizacji prawa spółdzielczego

2007-02-28

Projekt nowelizacji prawa spółdzielczego

Według zapisów, jakie znalazły się w proponowanej noweli wszyscy najemcy mieszkań zakładowych, chcący uzyskać zajmowane lokale na własność, będą musieli spłacić jedynie ewentualne długi z tytułu świadczeń wynikających z umowy najmu lokalu.

Sejmowa Komisja Infrastruktury zatwierdziła poselski projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Według zapisów, jakie znalazły się w proponowanej noweli, wszyscy najemcy mieszkań zakładowych chcący uzyskać zajmowane lokale na własność będą musieli spłacić jedynie ewentualne długi z tytułu świadczeń wynikających z umowy najmu lokalu. W sytuacji, gdy spółdzielnia nabyła lokale odpłatnie, spółdzielca będzie musiał wpłacić brakującą część wkładu budowlanego, obliczanego na podstawie cen nabycia budynku przez spółdzielnię. Dodatkowo, aby ustanowić odrębną własność lokalu, nie trzeba będzie należeć do spółdzielni. Warunek taki trzeba będzie spełnić, jeśli najemca będzie chciał uzyskać lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu. Projekt przewiduje również odpowiedzialność karną dla prezesów spółdzielni, którzy blokują przekształcenia i nieterminowo rozliczają się z inwestycji.

Źródło: „Krakowski Rybek Nieruchomości", nr 5/2007 | 2007-02-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemdomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat M. Sopotmieszkania na sprzedaż powiat Pszczyńskidomy na sprzedaż gmina Dębowiecdomy na wynajem gmina Kowiesydomy na sprzedaż w Nowej Wsi Małejdomy na sprzedaż w Samborzudomy na sprzedaż w Dębinie

Deweloperzy

);