Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Premia na remonty nie będzie opodatkowana

2008-11-24

Premia na remonty nie będzie opodatkowana

Państwo dofinansuje remonty budynków wielorodzinnych, których użytkowanie rozpoczęto przed 14 sierpnia 1961 r.

Sejm przyjął wszystkie senackie poprawki do ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Najistotniejszą jest zwolnienie premii termomodernizacyjnej, remontowej i kompensacyjnej od podatku dochodowego od osób fizycznych. Według posłów brak zwolnienia spowodowałby, że część premii wróci do budżetu – donosi „Gazeta Prawna”.

Nowością będzie możliwość dofinansowania z budżetu remontu najstarszych budynków. O przyznanie dofinansowania w formie premii remontowej mogą się ubiegać nie tylko spółdzielnia, TBS, wspólnota z większościowym udziałem osób fizycznych, ale też osoba fizyczna. Warunkiem uzyskania premii będzie osiągnięcie podczas remontu określonego poziomu oszczędności energii cieplnej, niższego niż przy termomodernizacji. Oszczędności musi wykazać audyt. Premię będzie można przeznaczyć na remont budynku, wymianę okien lub remont balkonów oraz instalacje i urządzenia wymagane. Wprowadzono jednak ograniczenie. Premię remontową będzie można otrzymać tylko w przypadku remontu budynku wielorodzinnego, którego użytkowanie rozpoczęto przed 14 sierpnia 1961 r. To oznacza, że budynki z wielkiej płyty nie zostaną objęte pomocą – czytamy na łamach dziennika. 

Źródło: „Gazeta Prawna” 24.11.2008 r. | 2008-11-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażkamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Jelenia Góralokale użytkowe na wynajem powiat Pszczyńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Młynarymieszkania na sprzedaż gmina Mordymieszkania na sprzedaż w Paulinowiemieszkania na wynajem w Starym Radziejowiedomy na sprzedaż w Komorówku

Deweloperzy

);