Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pozostanie 7 proc. VAT w budownictwie

2006-08-25

Pozostanie 7 proc. VAT w budownictwie

W październiku rząd przedstawi definicję budownictwa społecznego, dzięki której możliwe będzie utrzymanie po 2007 r. obniżonej, siedmioprocentowej stawki podatku VAT w budownictwie – obiecał wczoraj w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman.

W październiku rząd przedstawi definicję budownictwa społecznego, dzięki której możliwe będzie utrzymanie po 2007 r. obniżonej, siedmioprocentowej stawki podatku VAT w budownictwie – obiecał wczoraj w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman.

Jak pisze „Puls Biznesu”, obniżona 7-proc. stawka VAT na nowe mieszkania oraz na usługi budowlane może być stosowana do końca 2007 r. Wprowadzenie definicji budownictwa społecznego pozwoli na stosowanie obniżonej stawki także w następnych latach, bez wchodzenia w konflikt z przepisami Unii Europejskiej. W innym wypadku Polska musiałaby stosować 22-proc. stawkę VAT.

Według Nenemana – czytamy – głównym celem prac rządu jest objęcie mieszkań 7 proc. stawką VAT. Minister dodał ponadto, że system, nad którym obecnie pracuje rząd, ma też zapobiegać patologiom. Według przedstawionej wcześniej propozycji resortu budownictwa, definicja budownictwa społecznego miała obejmować domy i mieszkania o powierzchni do 350 m kw. Z definicji wyłączono budynki o mniejszej powierzchni, ale zawierające co najmniej dwa luksusowe elementy, np. duże tarasy i balkony, lub takie, w których wartość prac wykończeniowych wraz z materiałami stanowi więcej, niż 50 proc. ceny lokalu. Nie zostały nią objęte również lokale i budynki o charakterze komercyjnym bądź użytkowym oraz lokale oraz budynki mieszkalne o charakterze rekreacyjnym.

Źródło: „Puls Biznesu”, 2006-08-24 | 2006-08-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice na wynajemgaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Koneckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kędzierzyńsko-Kozielskidomy na wynajem gmina Stupskdomy na sprzedaż gmina Rudnik nad Sanemmieszkania na wynajem w Leniewiemieszkania na sprzedaż w Drzeczkowiedomy na sprzedaż w Nowej Wsi

Deweloperzy

);