Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Powstanie most w Bogatyni

2011-03-02

Powstanie most w Bogatyni

Zostanie zbudowany na Nysie Łużyckiej koło Bogatyni. Koszty pokryją Niemcy.

Na trasie z czeskiego Hradka do niemieckiego Zittau powstanie w końcu most graniczny. Zostanie zbudowany na Nysie Łużyckiej koło Bogatyni. Koszty pokryją Niemcy.

Jak podaje TVP Wrocław, strona niemiecka i czeska już w 2004 r. przekazała Polsce pieniądze na budowę drogi na wspomnianej trasie. Zależało im bowiem na połączeniu pomiędzy krajami. Polacy trzymali fundusze na koncie Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego przez 4 lata. Kiedy zdecydowali się ogłosić przetarg, okazało się, że pieniędzy jest za mało i nie wystarczy ich na budowę mostu.

Polski rząd postanowił, że konieczna jest wymiana not dyplomatycznych, w których określone byłyby zasady finansowania i użytkowania mostu. Zajęło to ok. 2 lata. Treść not nie jest jeszcze znana, ale jak podaje TVP Wrocław, koszty budowy mostu pokryją Niemcy, którzy wyłożyli już znaczną sumę na drogę.
 

Źródło: TVP Wrocław 01.03.2011 | 2011-03-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Suwalskilokale użytkowe na wynajem powiat Radzyńskidomy na wynajem gmina Pszczewmieszkania na sprzedaż gmina Deszcznodomy na wynajem w Warszycachmieszkania na sprzedaż w Otorowiemieszkania na sprzedaż w Starych Ślepcach

Deweloperzy

);