Polski Związek Firm Deweloperskich i Polski Związek Pracodawców Budownictwa podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy.
18 października Polski Związek Firm Deweloperskich i Polski Związek Pracodawców Budownictwa podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy.
Umowa ma na celu wzmocnienie skuteczności reprezentacji sektora budownictwa mieszkaniowego przed organami władzy ustawodawczej oraz wykonawczej i zmuszenie rządu oraz parlamentu do zajęcia się problemem budownictwa mieszkaniowego.
Główne postulaty PZDF i PZPB to wypracowanie „Społecznego programu rozwoju budownictwa mieszkaniowego” oraz powołanie Ministerstwa Budownictwa, by podnieść rangę branży.
W sytuacji nadmiernego zadłużenia państwa, szanse na wsparcie finansowe są małe. Dlatego przedsiębiorcy uważają, że rząd powinien postawić na rozwój budownictwa mieszkań na wynajem, które mogliby budować prywatni inwestorzy. Przyczyni się to do zwiększenia podaży mieszkań na wynajem, a to doprowadzi do spadku czynszów.
Źródło: KRN.pl | 2011-11-02
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)