Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ponad 1 mln do wykorzystania na wymianę kopciuchów w Kielcach

Karolina Zając | 2022-07-26

Ponad 1 mln do wykorzystania na wymianę kopciuchów w Kielcach
Ponad 1 mln do wykorzystania na wymianę kopciuchów w Kielcach

W budżecie Kielc na rok 2022 roku przewidziano 2 mln zł dotacji na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne rozwiązania. Do tej pory wykorzystano zaledwie 928 tys. zł, a połowa kwoty wciąż czeka na rozdysponowanie wśród mieszkańców.

Miejski wkład w ekologiczną transformację

Do tej pory kielczanie złożyli jedynie 112 wniosków, starając się głównie o dofinansowanie zakupu przede wszystkim kotłów gazowych i pomp ciepła. Zaledwie jeden ze wszystkich dotyczył kwestii podłączenia do sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Władze miasta zachęcają mieszkańców do dołączenia do programu wsparcia.
 
- Nadal na ten cel mamy w budżecie miasta ponad milion złotych - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.
Włodarze stolicy województwa kieleckiego podkreślają przy tym, że tylko w ostatnich 2 latach dzięki miejskiemu wsparciu udało się wymienić ponad 400 kopciuchów.
 
O dofinansowanie mogą starać się osoby fizyczne, ale również całe wspólnoty mieszkaniowe. Aby wziąć udział w programie, należy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta w Kielcach, w Kancelariach Ogólnych, które mieszczą się przy ul. Strycharskiej 6 oraz Rynek 1 lub przesłać go na adres kieleckiego Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska. Wszelkich formalności dopełnić trzeba do 31 października br. Niewykluczone jednak, że pula środków zostanie wykorzystana wcześniej.

100% rekompensata zakupu i montażu

Dofinansowanie miasta może nawet całkowicie pokryć koszty zakupu i montażu nowego i bardziej ekologicznego źródła ciepła. Należy jednak spełnić kilka warunków, a maksymalna kwota finansowego wsparcia nie może być większa niż te przypisane do poszczególnych rodzajów zadań.
 
Wśród nich należy wymienić podłączenie do sieci ciepłowniczej w przypadku podłączenia budynku mieszkalnego wielorodzinnego i instalacji w budynku grupowego węzła cieplnego. W tym przypadku dofinansowanie nie może przekroczyć 40 tys. zł. Jeśli chodzi o podłączenie do sieci ciepłowniczej w przypadku podłączenia budynku mieszkalnego jednorodzinnego i instalacji w budynku węzła cieplnego, właściciele nieruchomości mogą liczyć na wsparcie Kielc w wysokości do 8 tys. zł.
 
Podobnej kwoty mogą spodziewać się ci, którzy zdecydują się na zainstalowanie indywidualnego gazowego lub elektrycznego urządzenia grzewczego na jeden lokal wyodrębniony czy na jeden budynek mieszkalny, a także osoby, które wybiorą pompę ciepła.

Można łączyć dotacje z „Czystym Powietrzem”

Kieleckie władze podkreślają, że uzyskania dofinansowania ze strony miasta nie uniemożliwia wzięcia udziału także w rządowym programie wsparcia. Ten z kolei finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
- Zgodnie z regulaminem programu „Czyste Powietrze” w przypadku korzystania z dofinansowania z różnych źródeł, jego łączna kwota na realizację zadania nie może przekroczyć 100 proc. kosztów przedsięwzięcia - wyjaśnia magistrat.
 

Warto przypomnieć także, że właściciele kotłów pozaklasowych muszą wymienić je do 1 lipca 2023 roku. Zobowiązuje ich do tego uchwała antysmogowa województwa świętokrzyskiego. 

Źródło: KRN.pl | 2022-07-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Konińskidomy na sprzedaż powiat Tucholskilokale użytkowe na wynajem gmina Spytkowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Koluszkidomy na sprzedaż w Olechów Nowydomy na sprzedaż w Przerwankachmieszkania na wynajem w Komasinie

Deweloperzy

);