Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pomysł na teren po stoczni

2011-10-14

Pomysł na teren po stoczni

Właściciel nieruchomości – TF Silesia zaprezentowała koncepcję zagospodarowania terenu upadłej Stoczni Szczecińskiej Nowej.

Należące do Skarbu Państwa Towarzystwo Finansowe Silesia zaprezentowało koncepcję rewitalizacji terenów po dawnej Stoczni Szczecińskiej Nowej – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Zgodnie z przyjętymi założeniami futurystyczny projekt ma być zrealizowany do 2021 r.

Na terenie postoczniowym powstanie szereg obiektów o rożnych funkcjach. Hale przemysłowe przekształcone zostaną w biurowe lofty. W ich sąsiedztwie powstanie marina, park technologiczny i handlowy oraz centrum biznesu – wylicza dziennik. Inwestor planuje także utrzymanie produkcji stoczniowej z tym, że zostanie ona skoncentrowana na mniejszym terenie – wokół pochylni Wulkan. Dzięki połączeniu starych i nowych funkcji całe przedsięwzięcie ma być rentowne.

Koszt prac oszacowano na ok. 67 mln zł. TF Silesia rozważa przystąpienie do inicjatywy Jessica, z której Szczecin może uzyskać nawet 80 mln zł nisko oprocentowanej pożyczki przeznaczonej na wsparcie rewitalizacji lokalnych terenów poprzemysłowych.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-10-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęinne nieruchomości na zamianędziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Słupskilokale użytkowe na wynajem powiat Wysokomazowieckimieszkania na sprzedaż gmina Pilchowicedomy na wynajem gmina Tuchomiedomy na sprzedaż w Zofiówcemieszkania na sprzedaż w Gromadzicachdomy na wynajem w Strzyżewicach

Deweloperzy

);