Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska narusza prawa właścicieli kamienic

2006-06-20

Polska narusza prawa właścicieli kamienic

Nasz rząd będzie musiał znieść ograniczenia w podwyższaniu czynszów, aby nie narażać budżetu państwa na wypłaty odszkodowań.

Nasz rząd będzie musiał znieść ograniczenia w podwyższaniu czynszów, aby nie narażać budżetu państwa na wypłaty odszkodowań – czytamy w „Życiu Warszawy”.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ponownie uznał, że Polska narusza prawa własności, nie zezwalając właścicielom kamienic i budynków na podwyższanie czynszów bez ograniczeń.

Zgodnie z ustawą, od stycznia 2005 roku właściciele lokali mogą podwyższać czynsze jedynie do wysokości 10 proc. rocznie – czytamy dalej. Początkowo ustawa miała być bardziej liberalna: czynsze mogłyby być podwyższane, ale właściciele lokali musieliby uzasadnić te podwyżki. Wejście tych przepisów w życie zablokował jednak Senat, który wprowadził 10-proc. ograniczenie. Eksperci ostrzegali, że Polska stanie przed lawiną roszczeń rzeszy właścicieli, którzy będą składać pozwy do Trybunału w Strasburgu i żądać odszkodowań. Ich roszczenia szacowane są nawet na 13-14 mld zł.

Jak donosi „Życie Warszawy”, wczoraj Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce wypłacić Marii Hutten-Czapskiej, właścicielce willi w Gdyni, 30 tys. euro zadośćuczynienia moralnego i 22,5 tys. euro zwrotu kosztów i wydatków.

Teraz ok. 100 tys. właścicieli kamienic zachęconych zwycięstwem Marii Hutten-Czapskiej przed Trybunałem w Strasburgu może upomnieć się o swoje prawa.

Źródło: „Życie Warszawy”, 20.06.2006 | 2006-06-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice na sprzedażkamienice na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Częstochowalokale użytkowe na wynajem powiat M. Koszalinmieszkania na wynajem gmina Czarna Białostockalokale użytkowe na sprzedaż gmina Pruszkówmieszkania na wynajem w Woli Żulińskiejmieszkania na wynajem w Mirosławicachdomy na wynajem w Pietrzwałdzie

Deweloperzy

);