Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Plebiscyt Archi-Szopa rozpoczęty! Co szpeci Kraków?

2006-06-06

Plebiscyt Archi-Szopa rozpoczęty! Co szpeci Kraków?

Po raz szósty – wraz ze Stowarzyszeniem Archi-Szopa – „Gazeta Wyborcza” wypowiedziała wojnę inwestycyjnej bylejakości i psuciu architektonicznej panoramy Krakowa. Plebiscyt ma na celu znalezienie najbrzydszej budowli w mieście powstałej w ostatnim roku.

Po raz szósty – wraz ze Stowarzyszeniem Archi-Szopa – „Gazeta Wyborcza” wypowiedziała wojnę inwestycyjnej bylejakości i psuciu architektonicznej panoramy Krakowa. Plebiscyt ma na celu znalezienie najbrzydszej budowli w mieście powstałej w ostatnim roku.

Pomysł zorganizowania plebiscytu na Archi-Szopę wyszedł od grupy obywateli Krakowa zaniepokojonych tym, co dzieje się w mieście w dziedzinie inwestycji, zwłaszcza w najpiękniejszych, najcenniejszych rejonach miasta – przypomina gazeta. – Intencją pomysłodawców plebiscytu jest wywołanie dyskusji o estetyce i miejscu w krajobrazie nowych przedsięwzięć budowlanych. Publiczna krytyka przedsięwzięć jednoznacznie chybionych prowadzić ma do otrzeźwienia części inwestorów i architektów, a także – może nawet przede wszystkim – urzędników godzących się na psucie krajobrazu miasta byle jakimi domami, hotelami, pomnikami czy po prostu szpetną infrastrukturą techniczną.

Archi-Szopy ubiegłych lat:
2001 - pomnik ks. Piotra Skargi
2002 - nadbudowa hotelu Monopol
2003 - hotel Wilga
2004 - hotel Sheraton
2005 - maszty oświetleniowe stadionu Cracovii

Zasady plebiscytu:
Do 8 czerwca osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie do redakcji "Gazety Wyborczej" Kraków kandydatur do tytułu Archi-Szopy. Chodzi nam o obiekty postawione lub gruntownie przebudowane pomiędzy 31 maja 2005 a końcem maja 2006 roku.

Adres Redakcji: 31-009 Kraków, ul. Szewska 5; e-mail: redakcja@krakow.agora.pl.

Więcej informacji na temat plebiscytu w „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: Adam Liss, „Gazeta Wyborcza”, 30-05-2006 | 2006-06-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianędomy do kupieniadziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Milickimieszkania na sprzedaż powiat Łęczyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Orzyszlokale użytkowe na sprzedaż gmina Ryglicedomy na wynajem w Dąbrówcedomy na wynajem w Gronitachmieszkania na wynajem w Klicko

Deweloperzy

);