Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Płacą podatek, choć nie muszą

2006-08-01

Płacą podatek, choć nie muszą

Właściciele mieszkań w budynkach wpisanych do rejestru zabytków nie muszą płacić podatku od nieruchomości. Wielu o tym nie wie i traci pieniądze.

Właściciele mieszkań w budynkach wpisanych do rejestru zabytków nie muszą płacić podatku od nieruchomości. Wielu o tym nie wie i traci pieniądze – podaje „Gazeta Wyborcza”.

We Wrocławiu Miasto co roku wysyła wezwania do zapłaty podatku od nieruchomości – kilkadziesiąt złotych od właściciela mieszkania. Dostają je również ci, którzy płacić nie muszą. Tymczasem wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek, ale urzędnicy ich o tym nie informują. Dlaczego – pyta GW?

Rozmówca Gazety, Piotr Pawelec z Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta twierdzi: – To właściciele takich mieszkań muszą nam przedstawić odpowiednie dokumenty. Ci, którzy niepotrzebnie płacą ten podatek, robią to na podstawie informacji, które sami złożyli w urzędzie.

Nowy właściciel mieszkania musi złożyć organowi podatkowemu odpowiedni formularz, tzw. informację o nieruchomościach i obiektach budowlanych. Piotr Pawelec: – Większość osób tego nie robi. Dopiero po upomnieniu przychodzą i składają odpowiednie papiery. Jeśli spełniają warunki, informujemy o możliwości niepłacenia podatku. Z aktu notarialnego musi jednak wynikać, że dany budynek znajduje się w rejestrze zabytków i że w lokalu nie jest prowadzona działalność gospodarcza.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Dorota Kawska, Gazeta.pl, 31-07-2006 | 2006-08-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania do kupieniakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Będzińskimieszkania na sprzedaż powiat Augustowskidomy na sprzedaż gmina Krajenkamieszkania na wynajem gmina Świerzawamieszkania na sprzedaż w Grochy-Imbrzykachmieszkania na wynajem w Jędrzejowiedomy na wynajem w Skomielnie Białej

Deweloperzy

);