Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pieniędzy wystarczyło tylko na 1 dzień

2017-08-09

Pieniędzy wystarczyło tylko na 1 dzień

Odblokowane na dopłaty do zakupu mieszkania środki, przewidziane w ramach „Mieszkania dla Młodych”, wyczerpały się w ciągu kilku godzin.

W dniu wznowienia przyjmowania wniosków o dopłaty w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił komunikat o ich wstrzymaniu. Tym samym 9 sierpnia br. młodzi, którym zależało na uzyskaniu pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania, będą musieli zaczekać do stycznia przyszłego roku, kiedy to uruchomione zostaną ostatnie środki na dofinansowanie. Jak poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego, przewidziana na wypłaty na 2017 r. pula środków została już zarezerwowana w 100 proc. Kwota, na jaką zainteresowani wsparciem finansowym kredytu mieszkaniowego złożyli wnioski, osiągnęła już ustawowo przewidziany próg, który uniemożliwia dalsze przyjmowanie zgłoszeń do programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Dzięki przyjętej 7 lipca 2017 r. przez Sejm nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania, możliwe było odblokowanie niewykorzystanych środków. Przez rezygnację części wnioskodawców z przyznanego im dofinansowania, 95 proc. limit, który przewiduje ustawa, nie został w pełni wykorzystany, dlatego Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaproponowało wprowadzenie zmian. Zainteresowanie, jakim cieszy się program sprawiło, że suma wygospodarowana na dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych” nie wystarczyła dla wszystkich wnioskodawców.  

Źródło: KRN.pl | 2017-08-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0
powrót do listy wiadomości

Komentarze (2)

Kamil ⋅ 10-08-2017 | 11:29

Też że żoną chcieliśmy wziąść mieszkanie

ANNA ⋅ 10-08-2017 | 09:22

uwazam ze pieniadze powinny byc wszystkim potrzebujacym o jednej sumie np.10000 czy 20000 i madrzy ludzie powinni umiec liczyc .nie trzeba draznic narodu i robic kolejki kto pierwszy ten lepszy.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Ostatnie biura w OVO Wrocław....
Osiedle Klonowe 14
Villa sento
Oaza Bronowice
Mój Dom Etap IV

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Ostatnie biura w OVO Wrocław....

Wrocław, Krzyki, ul. Podwale 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Mój Dom Etap IV

Kraków, Dębniki, ul. Obozowa 
Super oferta: / poprzednia następna