Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pieniędzy wystarczyło tylko na 1 dzień

2017-08-09

Pieniędzy wystarczyło tylko na 1 dzień

Odblokowane na dopłaty do zakupu mieszkania środki, przewidziane w ramach „Mieszkania dla Młodych”, wyczerpały się w ciągu kilku godzin.

W dniu wznowienia przyjmowania wniosków o dopłaty w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił komunikat o ich wstrzymaniu. Tym samym 9 sierpnia br. młodzi, którym zależało na uzyskaniu pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania, będą musieli zaczekać do stycznia przyszłego roku, kiedy to uruchomione zostaną ostatnie środki na dofinansowanie. Jak poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego, przewidziana na wypłaty na 2017 r. pula środków została już zarezerwowana w 100 proc. Kwota, na jaką zainteresowani wsparciem finansowym kredytu mieszkaniowego złożyli wnioski, osiągnęła już ustawowo przewidziany próg, który uniemożliwia dalsze przyjmowanie zgłoszeń do programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Dzięki przyjętej 7 lipca 2017 r. przez Sejm nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania, możliwe było odblokowanie niewykorzystanych środków. Przez rezygnację części wnioskodawców z przyznanego im dofinansowania, 95 proc. limit, który przewiduje ustawa, nie został w pełni wykorzystany, dlatego Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaproponowało wprowadzenie zmian. Zainteresowanie, jakim cieszy się program sprawiło, że suma wygospodarowana na dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych” nie wystarczyła dla wszystkich wnioskodawców.  

Źródło: KRN.pl | 2017-08-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Kamil ⋅ 10-08-2017 | 11:29

Też że żoną chcieliśmy wziąść mieszkanie

ANNA ⋅ 10-08-2017 | 09:22

uwazam ze pieniadze powinny byc wszystkim potrzebujacym o jednej sumie np.10000 czy 20000 i madrzy ludzie powinni umiec liczyc .nie trzeba draznic narodu i robic kolejki kto pierwszy ten lepszy.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Klonowe 14
CHE162PI47
Apartamenty Lema
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna