Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Piękne dzielnice

2006-04-10

Piękne dzielnice

Za równowartość domu w Konstancinie pod Warszawą można kupić ich nawet kilka na północ od stolicy. I to o takim samym standardzie.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej", za równowartość domu w Konstancinie pod Warszawą można kupić ich nawet kilka na północ od stolicy. I to o takim samym standardzie. Podobnie jest w innych dużych miastach i ich okolicy. Jak wynika z dalszej części artykułu, bierze się to z faktu, że dla ceny domu czy mieszkania liczą się trzy rzeczy: po pierwsze - lokalizacja, po drugie - lokalizacja, po trzecie - lokalizacja. To za nią płaci nabywca. Ogromny wpływ na wysokość cen mieszkań w danym rejonie ma dostępność komunikacji miejskiej oraz łatwość dojazdu do centrum miasta. Duże znaczenie ma też po prostu moda. Przykładem dzielnicy, która w ciągu ostatnich kilkunastu lat stała się supermodna, wręcz snobistyczna, jest krakowski Kazimierz. W Warszawie podobnie dzieje się ze starą Pragą. Innym elementem podwyższającym cenę jest sąsiedztwo ładnych, nowych domów. Bliskość drogich budynków zawsze daje wrażenie dobrej okolicy. Dobra lokalizacja jest w stanie podnieść cenę porównywalnego domu nawet o 100 proc., a mieszkania o 50 - 70 proc. Dobre lokalizacje są też tworzone przez dobre inwestycje. Tam gdzie powstają dobre inwestycje, ceny sąsiednich nieruchomości bardzo często idą szybko do góry.

Źródło: „Rzeczpospolita” 03.04.2006 | 2006-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadomy na wynajemgaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Bielskilokale użytkowe na wynajem powiat Ostrołęckimieszkania na wynajem gmina Komarów-Osadadomy na wynajem gmina Ciepłowodydomy na sprzedaż w Bolesławicachmieszkania na wynajem w Solcudomy na sprzedaż w Rzuchowie

Deweloperzy

);