Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pięć razy więcej domów niż mieszkań

2009-08-20

Pięć razy więcej domów niż mieszkań

Budownictwo jednorodzinne wciąż opiera się kryzysowi. Inwestorzy indywidualni zaczęli w lipcu budowę 10 258 domów jednorodzinnych, co jest wynikiem tylko o 4 proc. gorszym od ubiegłorocznego.

Budownictwo jednorodzinne wciąż opiera się kryzysowi – donosi „Gazeta Wyborcza”. Inwestorzy indywidualni zaczęli w lipcu budowę 10 258 domów jednorodzinnych, co jest wynikiem tylko o 4 proc. gorszym od ubiegłorocznego.
 
Sytuacja w budownictwie jednorodzinnym nieznacznie się poprawiła w porównaniu z czerwcem, bo o 1 proc. wzrosła liczba rozpoczętych budów – czytamy. Natomiast w budownictwie wielorodzinnym zapaść pogłębiła się. Jak podaje GUS, w ciągu siedmiu miesięcy rozpoczęto budowę 20 803 mieszkań. Jest to wynik o 52 proc. gorszy od ubiegłorocznego.

Aktywność inwestorów indywidualnych nie osłabła aż tak bardzo, bo do końca lipca zaczęli budowę 55 796 domów, a więc o 10 proc. mniej niż przed rokiem – podkreśla dziennik. Spadła także liczba pozwoleń na budowę – deweloperzy uzyskali pozwolenia na 38 383 mieszkania, a inwestorzy indywidualni – na 62 012 domów.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 18.08.2009 | 2009-08-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdziałki do kupieniagaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Oleckimieszkania na sprzedaż powiat Wolsztyńskidomy na wynajem gmina Kuślindomy na wynajem gmina Dołhobyczówmieszkania na wynajem w Podśmigielmieszkania na wynajem w Węgorytachdomy na sprzedaż w Starym Kamieniu

Deweloperzy

);