Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pandemia a najem turystycznych obiektów noclegowych w Polsce

Anna Panikowska-Filipek | 2020-09-17

Pandemia a najem turystycznych obiektów noclegowych w Polsce
Liczba turystów zagranicznych spadła w lipcu 2020 o ponad 88 proc r/r.

Trwająca od miesięcy pandemia koronawirusa silnie wpłynęła na wszystkie sektory gospodarki, szczególnie na branżę turystyczną. Polska baza noclegowa odnotowała bardzo duże spadki.

Z danych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny, obejmujących czerwiec i lipiec bieżącego roku wynika, że znacznie mniej turystów zdecydowało się na wyjazd wakacyjny i skorzystanie z rodzimych obiektów noclegowych. W czerwcu 2020 r. we wszystkich uwzględnionych w badaniu obiektach zameldowało się zaledwie 1,3 mln turystów, podczas gdy w tym samym miesiącu 2019 r. było ich 3,6 mln. Jest to spadek o ponad 63,5 proc. Natomiast w lipcu bieżącego roku z polskiej bazy noclegowej skorzystało 2,7 mln osób, czyli o ponad 34,5 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Mocno rzuca się w oczy niewielka ilość turystów zagranicznych. W czerwcu stanowili oni zaledwie 6,3 procent ogółu, czyli 0,1 mln (spadek o 88,6 proc.) natomiast w lipcu było ich 0,8 mln, czyli aż o 63,3 proc. mniej niż przed rokiem.

Trudną sytuację dotycząca krótkoterminowego najmu obiektów turystycznych można było zauważyć we wszystkich województwach. W czerwcu najgorzej pod tym względem wypadły Mazowsze i Małopolska, a najlepiej typowo wypoczynkowe regiony wakacyjne, znajdujące się w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. W lipcu sytuacja wyglądała podobnie. Najmniej turystów skorzystało z bazy noclegowej w woj. mazowieckim, a najwięcej na Warmii i Mazurach.

W badaniu GUS-u uwzględnione zostały wszystkie obiekty posiadające przynajmniej 10 miejsc noclegowych.  

Źródło: KRN.pl | 2020-09-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Bielskidomy na wynajem powiat M. Łódźmieszkania na wynajem gmina M. Lesznodomy na wynajem gmina Miliczdomy na wynajem w Bożenicydomy na sprzedaż w Luleminiemieszkania na wynajem w Bobrowcach

Deweloperzy

);