Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Osuwiskowe odszkodowania

2011-03-01

Osuwiskowe odszkodowania

Właściciele 22 domów zniszczonych w ubiegłym roku przez osuwisko na zboczu góry Żar w Międzybrodziu Bialskim, rozpoczęli starania o odszkodowania.

Właściciele 22 domów zniszczonych w ubiegłym roku przez osuwisko na zboczu góry Żar w Międzybrodziu Bialskim, rozpoczęli starania o odszkodowania. Chcą otrzymać po 500 tys. zł – podaje „Dziennik Zachodni”.

Ich zdaniem podstawą do otrzymania odszkodowań jest dwudziestoletni okres płacenia podatków, w czasie których nie byli informowani o istnieniu zagrożenia osuwiskowego. Poszkodowani skarżą się, że nadal nie mają możliwości wejścia na tereny swoich posesji, ponieważ zagrożenie osunięcia nie minęło.
 
Właściciele nieruchomości wystąpili o pieniądze do gminy Czernichów, w której samorząd uznał, że nie ma podstaw do pomocy, ponieważ osuwiska wystąpiły na terenach, które zostały wysiedlone w latach 60. właśnie z powodu zagrożenia. W maju zeszłego roku zniszczonych zostało kilkadziesiąt budynków letniskowych oraz kilka budynków całorocznych.

 

Źródło: „Dziennik Zachodni” | 2011-03-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Węgorzewskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Sępoleńskimieszkania na sprzedaż gmina Nowa Sóldomy na wynajem gmina Ornontowicedomy na wynajem w Wojkowicach Kościelnychdomy na sprzedaż w Żabinkudomy na sprzedaż w Waniorowie

Deweloperzy

);