Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Operatorzy kolejowi na europejskim rynku przewozów towarowych

2010-05-19

Operatorzy kolejowi na europejskim rynku przewozów towarowych

W latach 2010-2015 nakłady na inwestycje w infrastrukturę kolejową wyniosą około 49,5 mld zł.

W latach 2010-2015 nakłady na inwestycje w infrastrukturę kolejową wyniosą około 49,5 mld zł – powiedział wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas otwarcia dwudniowej konferencji Rail Port 2010, która rozpoczęła się 19 maja w Warszawie.

Prezentując priorytety kolejowego transportu towarowego w polskiej polityce transportowej, wiceminister J. Engelhardt podkreślił, że będzie się zmieniała struktura popytu na kolejowe przewozy towarowe – wzrośnie udział ładunków wysoko przetworzonych w przewozach masowych. W tej sytuacji najbardziej perspektywicznym sektorem przewozów jest transport intermodalny. Będzie on wspierany ze środków publicznych m.in. poprzez dofinansowanie zakupów taboru kolejowego oraz wydatków inwestycyjnych związanych z budową kolejowych terminali intermodalnych – podaje Ministerstwo Infrastruktury.
 

Źródło: KRN.pl 19.05.2010 | 2010-05-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedażhale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat Białostockilokale użytkowe na sprzedaż powiat Lipnowskidomy na wynajem gmina Zaniemyśldomy na sprzedaż gmina Kamienna Góramieszkania na sprzedaż w Stalówkadomy na wynajem w Kuchary-Skotnikachdomy na wynajem w Homoty

Deweloperzy

);