Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Operatorzy kolejowi na europejskim rynku przewozów towarowych

2010-05-19

Operatorzy kolejowi na europejskim rynku przewozów towarowych

W latach 2010-2015 nakłady na inwestycje w infrastrukturę kolejową wyniosą około 49,5 mld zł.

W latach 2010-2015 nakłady na inwestycje w infrastrukturę kolejową wyniosą około 49,5 mld zł – powiedział wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas otwarcia dwudniowej konferencji Rail Port 2010, która rozpoczęła się 19 maja w Warszawie.

Prezentując priorytety kolejowego transportu towarowego w polskiej polityce transportowej, wiceminister J. Engelhardt podkreślił, że będzie się zmieniała struktura popytu na kolejowe przewozy towarowe – wzrośnie udział ładunków wysoko przetworzonych w przewozach masowych. W tej sytuacji najbardziej perspektywicznym sektorem przewozów jest transport intermodalny. Będzie on wspierany ze środków publicznych m.in. poprzez dofinansowanie zakupów taboru kolejowego oraz wydatków inwestycyjnych związanych z budową kolejowych terminali intermodalnych – podaje Ministerstwo Infrastruktury.
 

Źródło: KRN.pl 19.05.2010 | 2010-05-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdziałki do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat M. Katowicedomy na sprzedaż powiat M. Łódźlokale użytkowe na wynajem gmina Wisznicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Grabowodomy na wynajem w Przysiece Polskiejdomy na wynajem w Gręzowiemieszkania na sprzedaż w Malinie

Deweloperzy

);