Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Odmrożone inwestycje

2011-07-28

Odmrożone inwestycje

Emisja obligacji pozwoliła gminie Kraków na pozyskanie 300 mln zł i odblokowanie priorytetowych inwestycji.

Błyskawiczna emisja obligacji przeprowadzona przez Bank Pekao SA dla miasta Krakowa pozwoliła na pozyskanie przez gminę 300 mln zł. Pieniądze wpłynęły na konto 22 lipca. Emisja obligacji została przeprowadzona w trybie niepublicznym, a umowa emisyjna zakłada ich wykup do lipca 2031 r.

Uzyskane pieniądze miasto chce przeznaczyć na częściową spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów. Możliwe, że część środków przeznaczone zostanie także na sfinansowanie długów, m.in. Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu.

Ponadto odblokowane zostały zamrożone w czerwcu inwestycje. Przywrócono finansowanie priorytetowych zadań wyznaczanych przez Rady Dzielnic, takich jak: remonty dróg i chodników, koszenie trawników, oświetlenie ulic i działania z zakresu opieki społecznej czy ochrony bezpieczeństwa. Jak podaje „Dziennik Polski” najwięcej zamrożonych wydatków miała Dzielnica V Krowodrza (ok. 498 tys. zł) oraz Dzielnica XVIII Nowa Huta (ok. 495 tys. zł). W sumie dla dzielnic pomocniczych miasta odblokowane zostało ok. 5 mln zł.

Źródło: „Dziennik Polski”, 27.07.2011 | 2011-07-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianędomy do kupieniadomy na wynajem powiat Zawierciańskidomy na sprzedaż powiat Radzyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Człuchówlokale użytkowe na wynajem gmina M. Biała Podlaskamieszkania na wynajem w Pogorzałych Ługachdomy na sprzedaż w Straszowiedomy na wynajem w Suchaczu

Deweloperzy

);