Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowy pomysł na rondo Grunwaldzkie

2007-04-27

Nowy pomysł na rondo Grunwaldzkie

W połowie maja zostanie rozpisany konkurs architektoniczny na projekt centrum konferencyjnego przy rondzie Grunwaldzkim. Jednak wbrew wcześniejszym planom nie będzie to obiekt wystawienniczy lecz muzyczno-kongresowy.

Władze Krakowa zmieniły plany odnośnie do zabudowy działki przy rondzie Grunwaldzkim. Pomysł budowy centrum konferencyjnego w tym miejscu istnieje od kilku lat. Pod koniec ubiegłego roku pojawił się inwestor – słowacka firma J&T Finance Group, która zamierzała wznieść tu centrum wystawienniczo-kongresowe oraz hotel. Inwestycja miała być finansowana przez wykonawców. Projekt jednak upadł, gdyż firmę oceniono jako mało wiarygodną. Teraz krakowski magistrat znów powrócił do kwestii zagospodarowania tego terenu. Jak zapowiedział pełnomocnik prezydenta ds. kultury Janusz Sepioł, w połowie maja zostanie rozpisany konkurs architektoniczny na projekt budowli. Jednak wbrew wcześniejszym planom, nie będzie to obiekt wystawienniczy lecz muzyczno-kongresowy. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 150 mln zł, z czego – i tu kolejna zasadnicza zmiana planów – większość będzie wyasygnowane przez miasto. Zgodnie z decyzją o warunkach zagospodarowania terenu może tu powstać budynek o powierzchni 12–13 tys. m kw. Ma on pomieścić salę estradową na 1500 miejsc oraz mniejszą, sceniczną, na 600 miejsc. W sąsiedztwie obiektu powstaną hotele, pod budowę których miasto oferuje komunalne działki.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2007 | 2007-04-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniagaraże do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Garwolińskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Zielona Góralokale użytkowe na wynajem gmina Łaszczówdomy na wynajem gmina Zakroczymdomy na sprzedaż w Kondratachdomy na sprzedaż w Bagniukachmieszkania na wynajem w Buczku

Deweloperzy

);