Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowa rekordowa cena gruntu w Warszawie

2006-12-01

Nowa rekordowa cena gruntu w Warszawie

Irlandzcy inwestorzy kupili działkę u zbiegu Hożej i Mokotowskiej. Za metr kwadratowy zapłacili niebotyczną kwotę 31 tys. zł! Chcą tam budować zespół apartamentowców.

Irlandzcy inwestorzy kupili działkę u zbiegu Hożej i Mokotowskiej. Za metr kwadratowy zapłacili niebotyczną kwotę 31 tys. zł! Chcą tam budować zespół apartamentowców – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Dopiero co został ustanowiony rekord ceny gruntu w Warszawie, gdy hiszpański deweloper kupił część zajezdni przy Inflanckiej, płacąc 13,6 tys. zł za metr kwadratowy, a już padł nowy. Jak informuje gazeta, spółka Hoża Center należąca do Zachodniego Funduszu Inwestycyjnego NFI SA sprzedała właśnie dwie sąsiadujące ze sobą działki przy Hożej 1a oraz przy Mokotowskiej 73. Razem to teren o powierzchni niecałych 1,9 tys. metrów kwadratowych. Kupili go irlandzcy inwestorzy za 58 mln zł, czyli prawie 31 tys. zł za m kw. Z kolei fundusz kupił wcześniej te działki w pakiecie z innymi nieruchomościami, płacąc za nie ok. 20,4 mln zł – czytamy.

– Żeby tyle zarobić, budując mieszkania, musielibyśmy sprzedawać je po tak wysokich cenach, że znalezienie nabywców byłoby już trudne – powiedział gazecie prezes funduszu Eryk Karski, zadowolony ze sprzedaży gruntu Irlandczykom, o których wiadomo jedynie, że są osobami prywatnymi, które dotąd nie prowadziły interesów w Polsce. Na zakupionej działce ma stanąć zespół apartamentowy.

Źródło: Michał Wojtczuk, "Gazeta Wyborcza", 30.11.2006 | 2006-12-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Tczewskidomy na sprzedaż powiat Dąbrowskidomy na wynajem gmina Dąbrowicemieszkania na sprzedaż gmina Neklamieszkania na wynajem w Długopole-Zdrojumieszkania na sprzedaż w Jatamieszkania na wynajem w Wytrzyszczce

Deweloperzy

);