Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowa obwodnica w 2023 r.

Magdalena Hojniak | 2018-11-15

Nowa obwodnica w 2023 r.

Umowa na realizację jednej z największych inwestycji drogowych podpisana. Ministerstwo szczególnie ją nadzoruje.

Od lipca 2023 r. kierowcy mają zacząć korzystać z Północnej Obwodnicy Krakowa. Na realizację  trasy biegnącej ciągiem drogi ekspresowej S53 podpisano umowę z wykonawcami. Na potrzebę zbudowania tak ważnego dla Krakowa odcinka zwrócił uwagę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zaznaczył, że przedsięwzięcie ma znaczenie nie tylko dla krakowian, ale dla wszystkich kierowców, którzy przemieszczają się przez stolicę Małopolski. Północna obwodnica Krakowa ma stanowić alternatywę dla autostrady A4, gdyż natężenie ruchu panujące na południu miasta przewyższa jej możliwości.  

Jednocześnie inwestycja będzie ostatnim odcinkiem pozwalającym na stworzenie pełnego obwodu drogowego wokół Krakowa. Ze względu na wagę projektu resort w szczególny sposób nadzoruje jego realizację. Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju podkreślił, że jest to jedne z największych przedsięwzięć drogowych w Polsce. Jego finansowanie odbywa się m.in. za pomocą środków unijnych, a koszt oszacowano na 1,43 mld zł. 

Umowa pomiędzy GDDKiA a wykonawcami została podpisana 13 października br. Północna Obwodnica Krakowa ma liczyć 15 km i posiadać 2 jezdnie z 6 pasami ruchu. Trasa nie tylko przejmie ruch tranzytowy i miejski, ale przede wszystkim ułatwi wjazd i wyjazd w kierunku najważniejszych miast: Warszawy, Kielc, Katowic, Wrocławia czy Tarnowa i Rzeszowa. 

Źródło: TVP Info Kraków | 2018-11-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Ass ⋅ 19-11-2018 | 22:09

W końcu

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniahale i magazyny na wynajemdomy na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Radomszczańskidomy na sprzedaż powiat Chrzanowskidomy na wynajem gmina Laszkidomy na wynajem gmina Kuryłówkamieszkania na wynajem w Wągródcedomy na wynajem w Żarowiemieszkania na wynajem w Korzeniu Królewskim

Deweloperzy

);