Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie tylko stolica walczy z nielegalnym przejęciem nieruchomości

Magdalena Hojniak | 2017-10-06

Nie tylko stolica walczy z nielegalnym przejęciem nieruchomości

Z problemem nielegalnie przejętych praw do nieruchomości walczy również Kraków.

Choć rozporządzenia zawarte w Dekrecie Bieruta obejmowały jedynie Warszawę, stan prawny nieruchomości w pozostałych miastach Polski nie we wszystkich przypadkach jest jednoznaczny. Urząd Miasta Krakowa dąży do wyjaśnienia spraw związanych z kamienicami, co do których istnieje podejrzenie, że prawa do nich zostały przejęte w nielegalny sposób.

Jak zapewniają władze Krakowa, Urząd Miasta pozostaje we współpracy z prokuratorami rejonową, okręgową oraz regionalną i zgodnie z przysługującym mu prawem, dąży do rozwiązania wątpliwości, także w postępowaniach odwoławczych. Urząd tłumaczy, że jedną z form zarządzania nieruchomościami w latach 1945-1989 była państwowa gospodarka lokalami mieszkalnymi, zwana kwaterunkiem. W jej ramach instytucje państwowe przydzielały lokale w obiektach mieszkalnych, pozostających własnością osób prywatnych. Rolą instytucji było ustalanie stawek czynszu i regulowanie związanych z tym przepisów, co (jak twierdzą urzędnicy) nie miało wpływu na stan prawny tych nieruchomości. Państwo nie stawało się bowiem właścicielem obiektów mieszkalnych, a jedynie dysponowało mieszczącymi się w nich mieszkaniami i decydowało o czynszach. 

O sytuacji krakowskich nieruchomości stało się głośno wskutek zarządzenia wydanego przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, który powołał zespół prokuratorski. Jego członkowie mają ustalić, czy na terenie Krakowa doszło do wyłudzeń i nielegalnego przejęcia praw własności do nieruchomości – tak kamienic, jak i działek.

Źródło: KRN.pl | 2017-10-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

TL ⋅ 10-10-2017 | 18:04

Zbysio musi teraz swoim napchać kieszenie, i najlepiej jakby udało się przy tym jeszcze kogoś zgnoić... ten facet to chodzący zlepek kompleksów, których leczenie objawia się prześladowaniem innych :-(. Quo Vadis Polski

ja ⋅ 10-10-2017 | 09:30

Ktoś na tych przejęciach zarobił. Kto?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Wynajem pomieszczeń biurowych...
Budynek mieszkalny przy ul....
Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Willa Słowicza
Sand Hotel ****

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdomy do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Sztumskidomy na wynajem powiat Rybnickidomy na wynajem gmina Gizałkidomy na sprzedaż gmina Wieliszewdomy na wynajem w Dębowcumieszkania na wynajem w Dolskumieszkania na wynajem w Brzuzie

Deweloperzy