Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najpierw mistrzostwa, potem budowa

2008-04-02

Najpierw mistrzostwa, potem budowa

Miasto Poznań przyznaje, że nie wie jeszcze, jak zostaną zagospodarowane tereny wokół stadionu Lecha przy ul. Bułgarskiej. A to z ich sprzedaży lub dzierżawy ma zostać sfinansowana budowa obiektu.

Miasto Poznań przyznaje, że nie wie jeszcze, jak zostaną zagospodarowane tereny wokół stadionu Lecha przy ul. Bułgarskiej. A to z ich sprzedaży lub dzierżawy ma zostać sfinansowana budowa obiektu.

Po tym, jak premier Donald Tusk zadeklarował zaledwie 110 mln z budżetu państwa na przebudowę stadionu Lecha do stanu pozwalającego gościć Euro 2012, Poznaniowi brakuje ponad 100 mln zł – czytamy w Gazecie. Miasto zabezpieczy te środki w swoim budżecie na dwa najbliższe lata, ale potem zamierza odzyskać przynajmniej część pieniędzy. W tym celu zamierza podpisać umowy na sprzedaż lub dzierżawę terenów wokół stadionu przed Euro 2012, a budowanie czegoś na nich dopiero po mistrzostwach. Dzięki temu Poznań chce uniknąć powtórzenia sytuacji z Kijowa, gdzie UEFA nakazała rozbiórkę powstającego centrum handlowego, bo stało zbyt blisko stadionu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Poznań 28.03.2008 | 2008-04-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Kluczborskilokale użytkowe na wynajem powiat Piskilokale użytkowe na wynajem gmina Branicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Drawnodomy na sprzedaż w Bułkowiźniemieszkania na wynajem w Pleceminiemieszkania na wynajem w Olendrach

Deweloperzy

);