Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdroższy dom świata

2010-11-30

Najdroższy dom świata

W Bombaju oficjalnie otwarto „Antilię”, najbardziej kosztowny mieszkalny drapacz chmur na świecie.

W Bombaju oficjalnie otwarto „Antilię”, najbardziej kosztowny mieszkalny drapacz chmur na świecie. Budynek jest własnością indyjskiego miliardera Mukesha Ambaniego, który wybudował go, aby zamieszkać w nim wraz z rodziną.

Rezydencja miliardera, którą jedni nazywają Tadż Mahalem XXI wieku, drudzy natomiast najbrzydszym budynkiem świata ma wysokość 173 m i liczy 27 pięter. W środku „Antilii” do dyspozycji mieszkańców znajdują się: baseny, kino dla 50 osób, spa, studio jogi, sala balowa, trzy tarasy ogrodowe oraz liczne luksusowe apartamenty. Aby wszystkie te udogodnienia mogły funkcjonować, Mukesh Ambani zatrudnia 600-osobowy sztab ludzi do obsługi domu.

Autorem projektu architektonicznego tego nietuzinkowego obiektu jest firma z Chicago, Perkins and Will. Inspiracją dla architektów były słynne wiszące ogrody Semiramidy. Budynek jest zaprojektowany tak, aby mógł przetrwać trzęsienie ziemi do 8 stopni w skali Richtera. Ponadto w projekcie kierowano się zasadami geomancji, zbliżonej do feng shui - sztuki urządzania i zabudowy wykorzystującej wpływ sił Ziemi i kosmosu. Koszt wzniesienia budynku wyniósł miliard dolarów. „Antilia” swoją nazwę zawdzięcza mitycznej wyspie szczęścia, która miała być położona na Atlantyku.
 

Źródło: KRN.pl | 2010-11-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice do kupieniagaraże na sprzedażdomy na wynajem powiat Krotoszyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Strzelińskimieszkania na wynajem gmina Masłówmieszkania na sprzedaż gmina Golub-Dobrzyńmieszkania na sprzedaż w Skórzyniemieszkania na sprzedaż w Żdżardomy na sprzedaż w Żołędowie

Deweloperzy

);