Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdroższe ulice świata

2006-10-27

Najdroższe ulice świata

Nowojorska Piąta Aleja utrzymała miano najdroższej handlowej ulicy świata. Warszawski Nowy Świat i Chmielna uplasowały się na 38. pozycji. Raport Główne ulice handlowe świata przedstawia czynsze w 233 najlepszych lokalizacjach handlowych w 47 krajach świata.

Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", Nowojorska Piąta Aleja utrzymała miano najdroższej handlowej ulicy świata. Warszawski Nowy Świat i Chmielna uplasowały się na 38. pozycji. Raport Główne ulice handlowe świata przedstawia czynsze w 233 najlepszych lokalizacjach handlowych w 47 krajach świata.

W czołówce, oprócz Piątej Alei, znalazły się też tradycyjnie: Causeway Bay w Hongkongu, paryskie Pola Elizejskie, londyńska New Bond Street, tokijska Ginza i Grafion Street z Dublina. Według danych "Gazety Prawnej" lokal na Piątej Alei o powierzchni 1 tys. stóp kwadratowych (93 m kw.) na najdroższym odcinku, skrzyżowaniu z 57 ulicą, kosztuje 1,35 mln dol. rocznie. Za wynajem lokalu o takiej samej powierzchni na najdroższych w Polsce warszawskich ulicach Nowy Świat czy Chmielnej trzeba zapłacić równowartość 86 tys. dolarów, czyli niemal 15-krotnie mniej.

Popyt na powierzchnie handlowe w Ameryce wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, powodując od czerwca 2005 do czerwca 2006 roku wzrost czynszów średnio o 14,5 proc. Polski sektor detaliczny przeżywa wprawdzie silny wzrost, ale od roku większość czynszów utrzymuje się na niezmienionym poziomie. To dzięki powstającym wciąż centrom handlowym, które łagodzą odczuwalny w naszym kraju niedostatek wysokiej jakości powierzchni handlowych.

Źródło: "Gazeta Prawna", 26.10.2006 | 2006-10-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupienialokale użytkowe na wynajemdziałki na wynajemmieszkania na wynajem powiat Dębickilokale użytkowe na wynajem powiat M. Legnicadomy na wynajem gmina Sadkowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Bieruńmieszkania na sprzedaż w Janinowiemieszkania na wynajem w Gnojniedomy na wynajem w Dębianka

Deweloperzy

);