Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nadciąga rewolucja w śródmiejskich kamienicach

2007-04-17

Nadciąga rewolucja w śródmiejskich kamienicach

Ponad 700 wspólnot mieszkaniowych w Śródmieściu Warszawy szybko musi znaleźć prywatne firmy, które zaczną administrować ich budynkami.

Ponad 700 wspólnot mieszkaniowych w Śródmieściu Warszawy szybko musi znaleźć prywatne firmy, które zaczną administrować ich budynkami. Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", miasto chce się wycofać z takiej działalności i zapowiada zwolnienia nawet jednej trzeciej pracowników. Władze Warszawy naciskają, żeby śródmiejskie administracje domów komunalnych zajmowały się wyłącznie tymi budynkami, które są własnością miasta w stu procentach. Tam zaś, gdzie choćby kilka mieszkań ma już prywatnych właścicieli i działa wspólnota, administrowanie mają przejąć prywatne firmy. Administracje będą więc wypowiadać umowy wspólnotom z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. W tym czasie lokatorzy muszą na własną rękę znaleźć spółki, które zajmą się ich nieruchomością. Takie zmiany nie wszystkim się jednak podobają - czytamy. Ci, którzy wyprzedzili zamysł ratusza i sami rozstali się z komunalną administracją, powtarzają, że trudno jest o dobrą firmę na wolnym rynku. Mimo to nie żałują. Trzeba tylko wypytać wiele wspólnot, czy są zadowolone z usług. Wspólnoty niestety biorą często pod uwagę tylko niską cenę. A potem okazuje się, że gdy potrzebna jest porada prawna albo inspektor nadzoru, to trzeba za to dodatkowo zapłacić.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" 15.04.2007 | 2007-04-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniahale i magazyny na wynajemdziałki do kupieniadomy na wynajem powiat M. Szczecindomy na sprzedaż powiat M. Łódźdomy na wynajem gmina Ścinawalokale użytkowe na wynajem gmina Wąchockmieszkania na sprzedaż w Stanisławowiemieszkania na sprzedaż w Żeleźniedomy na sprzedaż w Szczytnie

Deweloperzy

);