Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na kłopoty – tańsze kredyty hipoteczne

2008-12-09

Na kłopoty – tańsze kredyty hipoteczne

Kolejny pomysł rządu USA na rozruszanie rynku nieruchomości to 30-letnie kredyty hipoteczne oprocentowane na stałe na 4,5 proc.

 

Kolejny pomysł rządu USA na rozruszanie rynku nieruchomości to 30-letnie kredyty hipoteczne oprocentowane na stałe na 4,5 proc. – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.
 
Departament Skarbu przygotowuje kolejny plan ożywienia amerykańskiej gospodarki. Dzięki bezpośredniej interwencji na rynku finansowym chce obniżyć oprocentowanie pożyczek hipotecznych do bardzo niskiego poziomu i zachęcić Amerykanów do kupowania domów – informuje dziennik. Ma się do tego przyczynić wykupywanie papierów wartościowych, którymi finansowane są nowe pożyczki hipoteczne. Uczestnictwo w rządowym programie będzie wiązało się jednak ze zobowiązaniem do obniżenia oprocentowania kredytów. Jak podkreśla Gazeta, w przypadku najpopularniejszych, 30-letnich kredytów o stałym oprocentowaniu stopa nie powinna przekraczać 4,5 proc. To o ponad 1 pkt procentowy niżej niż obecne oprocentowanie rynkowe.
 
Pożyczek mają udzielać Fannie Mae i Freddie Mac, a pożyczający będą musieli spełniać dość restrykcyjne standardy określone przez obie te instytucje oraz Komisję ds. Budownictwa Mieszkaniowego – czytamy. Oznacza to więc, że będą dostępne tylko dla osób o dobrej historii kredytowej. Takie rozwiązanie umożliwi wielu właścicielom nieruchomości refinansowanie pożyczek, a potencjalnym nabywcom nieruchomości ułatwi decyzję o zakupie domu.
 

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 8.12.2008 | 2008-12-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdomy na wynajemdomy do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Międzyrzeckilokale użytkowe na wynajem powiat Ciechanowskidomy na wynajem gmina Dęblinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Słupiamieszkania na sprzedaż w Jamniemieszkania na sprzedaż w Wiewiórowiedomy na wynajem w Złotowie

Deweloperzy

);