Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniej oddanych mieszkań w czerwcu

2009-07-24

Mniej oddanych mieszkań w czerwcu

Liczba oddanych mieszkań w czerwcu to 12 359 lokali. Oznacza to, że całkowita liczba oddanych mieszkań spadła w porównaniu do maja o 9,4 proc.

Liczba oddanych mieszkań w czerwcu to 12 359 lokali. Oznacza to, że całkowita liczba oddanych mieszkań spadła w porównaniu do maja o 9,4 proc. Jak podaje GUS, największą obniżkę (prawie o 31,7 proc.) odnotowaliśmy w przypadku mieszkań zakładowych, komunalnych i społeczno-czynszowych. W połowie segmentów zauważamy spadek w liczbie oddanych mieszkań z wyjątkiem lokali z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem oraz lokali indywidualnych. W tej pierwszej grupie obserwujemy wzrost aż o 32,3 proc. Stosunkowo duży spadek odnotowujemy w przypadku liczby oddanych mieszkań spółdzielczych (obniżka o prawie 10 proc.).

Najliczniejszą grupę wśród mieszkań oddanych do użytkowania stanowią lokale przeznaczone na sprzedaż i wynajem. W czerwcu oddano aż 6211 lokali z tego segmentu. W porównaniu z rokiem poprzednim ogólna liczba oddanych mieszkań wzrosła o ponad 18,5 proc. Jest to związane przede wszystkim z dużym wzrostem liczby lokali przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. O 14,1 proc. wzrosła liczba oddanych mieszkań indywidualnych w porównaniu do analogicznego miesiąca w roku ubiegłym. Aż o 1/3 mniej zostało oddanych mieszkań zakładowych, komunalnych i społeczno-czynszowych.

 

Źródło: KRN.pl | 2009-07-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianękamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Kętrzyńskidomy na wynajem powiat Nakielskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Rychtallokale użytkowe na sprzedaż gmina Zarszynmieszkania na wynajem w Lasociniemieszkania na sprzedaż w Dębe Wielkiemieszkania na wynajem w Pustkowiu Lgockim

Deweloperzy

);