Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniej kupujących, dłuższy czas sprzedaży i nieco niższe ceny

2007-07-30

Mniej kupujących, dłuższy czas sprzedaży i nieco niższe ceny

Czerwiec był pierwszym od ponad roku miesiącem, w którym ceny ofertowe mieszkań w Warszawie nie wzrosły. Minimalnie nawet spadły.

Jak pisze "Rzeczpospolita", czerwiec był pierwszym od ponad roku miesiącem, w którym ceny ofertowe mieszkań w Warszawie nie wzrosły. Minimalnie nawet spadły. Rośnie też różnica między stawkami wywoławczymi a ostatecznymi, wynegocjowanymi przed podpisaniem aktu notarialnego. Podczas gdy w maju średnio można było wytargować 7 procent, to w czerwcu nawet 9 procent wstępnej ceny. Jest to wyraźny symptom zwiastujący zahamowanie wzrostu cen mieszkań, a nawet ich spadek. Ochłodzenie koniunktury na rynku mieszkaniowym, spowodowane przede wszystkim zbyt niską zdolnością kredytową przeciętnego Kowalskiego i ograniczeniem możliwości dokonania przez niego zakupu własnego lokalu, zaczęło być odczuwane przez sprzedających. Zmniejszone grono potencjalnych kupców, nieliczne kontakty osób zainteresowanych oglądaniem ofert i wydłużający się czas sprzedaży wymuszają na właścicielach urealnienie oczekiwań finansowych. W czerwcu do znacznego wzrostu średnich cen doszło we Wrocławiu (o 5,2 proc.) i w Gdańsku (o 5,6 proc.). Liderem czerwcowych zwyżek był Poznań. W stolicy Wielkopolski mieszkania zdrożały aż o 8 proc., osiągając średnią cenę 6764 zł za m kw.

Źródło: "Rzeczpospolita" 30.07.2007 | 2007-07-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości do kupieniadziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Ełckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Łowickidomy na sprzedaż gmina Polska Cerekiewlokale użytkowe na wynajem gmina Głuchołazymieszkania na wynajem w Komorze Nowomiejskiedomy na sprzedaż w Konarachdomy na sprzedaż w Saminie

Deweloperzy