Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Misja eksmisji

2006-06-13

Misja eksmisji

Od roku mamy wolne czynsze. Ale podwyżki zdarzają się rzadko. Do umiaru zmusza bowiem rynek oraz trudności z wyeksmitowaniem niepłacących lokatorów.

Od roku mamy wolne czynsze. Ale podwyżki zdarzają się rzadko. Do umiaru zmusza bowiem rynek oraz trudności z wyeksmitowaniem niepłacących lokatorów – twierdzi „Polityka”.

Zgodnie z danymi Polskiej Unii Właścicieli Nieruchomości, która gromadzi informacje o podwyżkach czynszów w ponad 20 miastach, rewolucji nie ma. Do wyjątków należy Kraków, a konkretnie: położone w centrum stare kamienice, w których właściciele podnieśli stawki do 30–40 zł, a w pojedynczych przypadkach nawet do 54–72 zł za m kw.

Jak czytamy dalej, obecnie to sąd decyduje, czy nowy czynsz, którego żąda właściciel mieszkania, jest uzasadniony. Tyle że nie ma przepisów, które by mówiły, jakie stawki albo jakie ich części składowe są zasadne. Trybunał Konstytucyjny próbował parlament ponaglić, ale do dziś powstała tylko propozycja takich regulacji.

Więcej informacji w "Polityce".Źródło: Urszula Szyperska, „Polityka” nr 24/2006 | 2006-06-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażmieszkania na wynajemdomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat Grudziądzkidomy na sprzedaż powiat Kłobuckidomy na sprzedaż gmina Łąckmieszkania na sprzedaż gmina Oborniki Śląskiemieszkania na sprzedaż w Borkachmieszkania na sprzedaż w Kownatkachdomy na sprzedaż w Domanikowie

Deweloperzy

);