Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Minister budownictwa: Za 7 lat 3 mln mieszkań

2006-08-02

Minister budownictwa: Za 7 lat 3 mln mieszkań

Minister budownictwa jest przekonany, że powstanie 3 milionów mieszkań w ciągu siedmiu lat jest realne. Antoni Jaszczak powiedział Sygnałom Dnia, że świadczy o tym boom kredytów hipotecznych.

Minister budownictwa jest przekonany, że powstanie 3 milionów mieszkań w ciągu siedmiu lat jest realne. Antoni Jaszczak powiedział Sygnałom Dnia, że świadczy o tym boom kredytów hipotecznych – odnotowała „Gazeta Wyborcza”.

Zdaniem ministra, 1,2 mln mieszkań zostanie wybudowanych bez wsparcia państwa, na zasadach komercyjnych. Kolejne 1,8 mln powstanie poprzez różne formy wspierania budownictwa mieszkaniowego. Antoni Jaszczak podkreślił, że rząd bezpośrednio nie będzie się zajmował budową mieszkań. Minister uważa, że szybki wzrost cen mieszkań jest wynikiem spekulacji na rynku i wspomniał kupowanie mieszkań przez obcokrajowców, którzy uważają je za dobrą inwestycję.

Antoni Jaszczak zapewnił, że do końca roku powinno być gotowe nowe prawo budowlane i nowelizacja przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Minister dodał, że po roku 2007 obniżona stawka VAT w budownictwie, która obecnie wynosi 7 procent, zostanie prawdopodobnie utrzymana.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 01-08-2006 | 2006-08-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniadziałki na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Buskilokale użytkowe na wynajem powiat Stalowowolskilokale użytkowe na wynajem gmina Morzeszczynmieszkania na sprzedaż gmina Warkadomy na wynajem w Tomczycachdomy na sprzedaż w Golczewicachmieszkania na wynajem w Różnowie

Deweloperzy

);