Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miliony dla Małopolski

2011-10-05

Miliony dla Małopolski

Dzięki korzystnemu kursowi euro zarząd województwa rozdzielił dodatkowe 100 mln zł na projekty samorządowe.

Dzięki korzystnemu kursowi euro Zarząd Województwa Małopolskiego rozdzielił dodatkowe 100 mln zł na projekty samorządowe. W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zostanie dofinansowanych kolejne 35 projektów - czytamy w „Gazecie Wyborczej".

Gminy Ropa, Dobra, Uście Gorlickie, Rzezawa, Sułoszowa oraz Mucharz otrzymają ponad 76 mln zł na budowę oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. Ponad 7 mln złotych przeznaczone zostanie na ochronę dziedzictwa kulturowego, w tym rewaloryzację Klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie, prace konserwatorskie w Muzeum Etnograficznym i odnowę średniowiecznych murów miejskich w Dobczycach. Przewidziano także środki na remont Muzeum im. S. Fischera w Bochni. Dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 2,25 mln zł w Bochni powstanie nowy Dom Pomocy Społecznej.

Środki z MRPO (ponad 13,4 mln zł) na rewitalizację zespołów miejskich otrzymają gminy: Myślenice, Krzeszowice, Bochnia i Żabno. Pieniądze na modernizację dróg dostaną natomiast powiaty proszowicki i wadowicki. W sumie będzie to ok. 7,6 mln zł.

Dofinansowane zostaną także projekty mające na celu poprawę jakości powietrza i zwiększające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii m.in. w gminach: Kraków, Nowy Sącz, Zakopane, Wadowice, Oświęcim, Kalwaria Zebrzydowska, Lisia Góra. Ich łączna wartość to ponad 40 mln zł, z czego 70  proc. zostanie pokryte ze środków MRPO.

Źródło: „Gazeta Wyborcza", 4.10.2011 | 2011-10-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Śremskilokale użytkowe na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckidomy na wynajem gmina Brzeglokale użytkowe na wynajem gmina Baniemieszkania na sprzedaż w Horodniancedomy na wynajem w Długi Mostmieszkania na wynajem w Błogoszczy

Deweloperzy

);