Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie Plus na osiedlu Nowy Nikiszowiec – ruszył nabór

Emilia Rudzka | 2021-01-19

Mieszkanie Plus na osiedlu Nowy Nikiszowiec – ruszył nabór
Osiedle Nowy Nikiszowiec, źródło: PFR Nieruchomości

11 stycznia ruszył nabór najemców mieszkań na Nowym Nikiszowcu. Przy ul. Górniczego Dorobku w Katowicach realizowany jest program rządowy Mieszkanie Plus. Nabór potrwa do 31 stycznia – należy składać je online poprzez stronę internetową Urzędu Miasta w Katowicach lub też stronę Mieszkanie Plus Katowice.

Mieszkanie + w Katowicach: nabór wniosków ruszył

11 stycznia ruszył pierwszy etap, podczas którego zbierane są wnioski potencjalnych najemców. Rekrutacja odbywa się online za pośrednictwem stron internetowych – Urzędu Miasta w Katowicach oraz Mieszkanie Plus Katowice.
Wniosek należy złożyć najpóźniej do 31 stycznia. Termin dostarczenia niezbędnych dokumentów to natomiast koniec lutego. Program rządowy obejmuje również etap weryfikacji. Samorząd przygotuje listę otrzymanych wniosków oraz uszereguje je zgodnie z uzyskanymi punktami.

Rada Miasta Katowice przyjęła kryteria pierwszeństwa. Zgodnie z nimi dodatkowe punkty przysługują rodzinom z dziećmi, osobom poniżej 35. roku życia i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawnym oraz rozliczającym się z podatku dochodowego w Katowicach. Nowy Nikiszowiec to mieszkania, o które mogą się ubiegać również osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznościowych.

 

Nowi najemcy podpiszą umowy w maju

Podczas drugiej części naboru spółka PFR Nieruchomości zweryfikuje tzw. zdolność czynszową. Przyszli najemcy będą musieli wykazać łączny miesięczny dochód netto. Może to być m.in. pensja z tytułu umowy o pracę oraz dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+). Etap ten ma na celu zweryfikowanie, czy potencjalny najemca będzie w stanie opłacić comiesięczny czynsz. Dodatkowo będzie on sprawdzany w BIG Informatorze.
Zakłada się, że wszystkie etapy naboru w ramach Mieszkanie + mają potrwać około czterech miesięcy. Pierwsze umowy z nowymi najemcami mają zostać podpisane w maju.


Największe zainteresowanie mieszkaniami dwupokojowymi

Przez pierwszy tydzień naboru spłynęły 1492 wnioski. Najwięcej osób zainteresowanych jest mieszkaniami dwupokojowymi (661 wniosków). Dużym zainteresowaniem cieszą się również lokale trzypokojowe (614 wniosków), natomiast najmniejszym czteropokojowe (217 zgłoszeń). Oznacza to, że obecnie średnio na jedno mieszkanie przypada trzech chętnych.


Nowy Nikiszowiec w Katowicach

Mieszkaniowy program rządowy w Katowicach obejmuje inwestycję na Nowym Nikiszowcu. Jest to największa tego typu inwestycja powstająca w ramach rynkowej części. Na najemców czeka ponad pół tysiąca mieszkań o różnej strukturze i metrażach. Są tu lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe. Ich powierzchnia waha się od 36 mkw. do 95 mkw. Na parterze przewidziano również 14 lokali usługowych.

Najemcy mają otrzymać mieszkania wykończone w podstawowym standardzie. Obejmuje on pomalowanie ścian na biało, zamontowanie podłóg i drzwi wewnętrznych, wykonanie glazury, terakoty oraz biały montaż. Najemcom pozostanie zakupienie mebli oraz wyposażenie kuchni w niezbędne sprzęty.

Nowe osiedle zlokalizowane jest niecały kilometr od Nikiszowca. Swym układem urbanistycznym oraz architekturą odwołuje się do zabytkowej dzielnicy miasta. Inspiracje tradycyjną śląską zabudową z początku ubiegłego wieku widoczne są m.in. w ułożeniu w kwartały budynków, ceglanym kolorze elewacji oraz projektach przestrzeni wspólnych. W każdym z trzech kwartałów znalazł się dziedziniec wypełniony zielenią. Natomiast centralny plac ma stanowić miejsce nawiązywania sąsiedzkich relacji.

Nowy Nikiszowiec realizowany jest przez spółkę MDR Katowice sp. z o.o., która składa się z katowickiego TBS oraz PFR Nieruchomości S.A.

Źródło: KRN.pl | 2021-01-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażkamienice do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Chojnickimieszkania na wynajem powiat Zgorzeleckidomy na sprzedaż gmina Miłoradzmieszkania na sprzedaż gmina Brańskmieszkania na wynajem w Chmieleniudomy na wynajem w Chwalibożycachmieszkania na wynajem w Pszczelniku

Deweloperzy

);