Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkańcy przeciw spółdzielni

2013-03-04

Mieszkańcy przeciw spółdzielni

Miejski Rzecznik Konsumentów, Małgorzata Rothert, reprezentując grupę 35 konsumentów, skierowała do sądu pozew przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej „Przy Metrze”.

28 lutego w Sądzie Okręgowym w Warszawie w III Wydziale Cywilnym odbyło się posiedzenie, podczas którego Miejski Rzecznik Konsumentów, Małgorzata Rothert, reprezentując grupę 35 konsumentów, skierowała do sądu pozew przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej „Przy Metrze”.

Konsumenci chcą, aby Spółdzielnia wypłaciła im odszkodowania w związku z pobraniem naliczonej waloryzacji (w postaci odsetek ustawowych), a także zwrotu odsetek karnych pobranych od nieterminowych wpłat waloryzacji. Konsumenci zostali zobowiązany do zapłaty kwot waloryzacji na postawie postanowień zawartych w umowie, które Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za niedozwolone.

Sąd postanowił dopuścić sprawę do rozpoznania w trybie ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, przychylając się do argumentacji przedstawionej przez Rzecznika. Postępowanie grupowe zostanie wszczęte po uprawomocnieniu się tego postanowienia.

Źródło: KRN.pl | 2013-03-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęgaraże do kupieniadziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Lesznolokale użytkowe na sprzedaż powiat Tarnogórskimieszkania na wynajem gmina Środa Śląskadomy na sprzedaż gmina Topólkadomy na sprzedaż w Folwarkudomy na sprzedaż w Wężewiemieszkania na sprzedaż w Pławach

Deweloperzy

);