Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkańcy pozywają państwo za smog

Magdalena Hojniak | 2018-04-12

Mieszkańcy pozywają państwo za smog

Milionowe odszkodowania i pozwy złożone przeciwko gminom i państwu. Obywatele domagają się rekompensaty za złą jakość powietrza.

Do sądów wpłynęły już pierwsze pozwy przeciwko gminom i państwu w związku z naruszeniem dóbr osobistych. Uchybienie miałoby wynikać z braku dbałości o odpowiednią jakość powietrza. Działania obywateli są początkiem ogólnopolskiej akcji #pozywam smog. Osoby, które uznały, że zostały poszkodowane przez władze, zgłosiły wnioski o wszczęcie postępowania. Według przypuszczeń w najbliższym czasie do sądów może trafić nawet kilkaset tego typu pism, w których znajdą się roszczenia o odszkodowania.

Wskutek akcji Skarb Państwa oraz poszczególne gminy mogą zostać powołane do odpowiedzialności za wiele lat zaniedbań w zakresie jakości powietrza. Pierwsze zgłoszenia złożyli aktywiści z Rybnika. Jak mówią prawnicy, już teraz, kiedy akcja #pozywamsmog dopiero się rozpoczęła, nie mogą nadążyć z rozpatrywaniem spraw. Dotychczas w kampanię włączyła się Kancelaria Radcy Prawnego Radosława Górskiego. W akcję zaczynają się angażować również osoby rozpoznawalne medialnie, w tym aktorka Katarzyna Ankudowicz.

Pierwsze tego typu sprawy były już prowadzone w 2012 r., kiedy to jeden z założycieli Rybnickiego Alarmu Smogowego w złożonym pozwie domagał się 10 tys. zł odszkodowania, a także zmian w przepisach z zakresu ochrony środowiska. Wówczas katowicki Sąd Apelacyjny uznał żądania za bezzasadne.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
START CITY
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupieniahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Krośnieńskimieszkania na wynajem powiat Oleckidomy na wynajem gmina Wieliczkamieszkania na wynajem gmina Dziadowa Kłodadomy na wynajem w Przęsławicachdomy na sprzedaż w Małachowiedomy na sprzedaż w Czajkach

Deweloperzy

);