Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkańcy pozywają państwo za smog

Magdalena Hojniak | 2018-04-12

Mieszkańcy pozywają państwo za smog

Milionowe odszkodowania i pozwy złożone przeciwko gminom i państwu. Obywatele domagają się rekompensaty za złą jakość powietrza.

Do sądów wpłynęły już pierwsze pozwy przeciwko gminom i państwu w związku z naruszeniem dóbr osobistych. Uchybienie miałoby wynikać z braku dbałości o odpowiednią jakość powietrza. Działania obywateli są początkiem ogólnopolskiej akcji #pozywam smog. Osoby, które uznały, że zostały poszkodowane przez władze, zgłosiły wnioski o wszczęcie postępowania. Według przypuszczeń w najbliższym czasie do sądów może trafić nawet kilkaset tego typu pism, w których znajdą się roszczenia o odszkodowania.

Wskutek akcji Skarb Państwa oraz poszczególne gminy mogą zostać powołane do odpowiedzialności za wiele lat zaniedbań w zakresie jakości powietrza. Pierwsze zgłoszenia złożyli aktywiści z Rybnika. Jak mówią prawnicy, już teraz, kiedy akcja #pozywamsmog dopiero się rozpoczęła, nie mogą nadążyć z rozpatrywaniem spraw. Dotychczas w kampanię włączyła się Kancelaria Radcy Prawnego Radosława Górskiego. W akcję zaczynają się angażować również osoby rozpoznawalne medialnie, w tym aktorka Katarzyna Ankudowicz.

Pierwsze tego typu sprawy były już prowadzone w 2012 r., kiedy to jeden z założycieli Rybnickiego Alarmu Smogowego w złożonym pozwie domagał się 10 tys. zł odszkodowania, a także zmian w przepisach z zakresu ochrony środowiska. Wówczas katowicki Sąd Apelacyjny uznał żądania za bezzasadne.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Budynek mieszkalny przy ul....
Enklawa Białowieska
Domy Piltza 16
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemmieszkania na zamianękamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat M. Częstochowamieszkania na sprzedaż powiat Mogileńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Mońkilokale użytkowe na wynajem gmina Pniewymieszkania na wynajem w Szymanowiedomy na wynajem w Pleśnikudomy na wynajem w Grodzcu

Deweloperzy