Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkalnictwo mniejsze

2008-04-01

Mieszkalnictwo mniejsze

Od kilkunastu dni obserwujemy dynamiczny rozrost rynku wtórnego bud psich i ogólnozwierzęcych. Gwałtowanie wzrasta też rynek wynajmu.

Od kilkunastu dni obserwujemy dynamiczny rozrost rynku wtórnego bud psich i ogólnozwierzęcych. Gwałtowanie wzrasta też rynek wynajmu. Za odnajęcie budy w dobrej lokalizacji trzeba już zapłacić równowartość 4 kilo żeberek lub jednej dobrej smyczy. Czasy, kiedy można było lokować psiaka w świeżo odnajętej budzie za równowartość kilku kości bezpowrotnie minęły.

Obrót na rynku rzeczywiście wzrasta w zaskakująco szybkim tempie, ale na razie radziłbym zachować spokój. Wydaje się, że boom analogiczny do tego, który obserwowaliśmy na rynku mieszkań i domów w latach 2005-2007 w tym segmencie nam na razie nie grozi – uspokaja ekspert od wszelakich zabudowań niskostropowych Dawid Ramas z firmy Pet Development. Jest to jednak dobry czas na kupowanie – dodaje.

Największy wzrost zainteresowania zauważyć można w segmencie – „budy kryte papą i inne lepikowe”. Jak nie trudno się domyślić, wynika to ze stosunkowo niskiej ceny psich domków tej kategorii. Jednak i tu zwyżki cen dają się odczuć, nie tylko ze względu na wysoki popyt, przy jednak stosunkowo dużej podaży, ale również przez zwyżkę na światowych rynkach cen ropy naftowej – surowca niezbędnego dla pokryć dachowych.

Przy tym wszystkim najbardziej może oburzać reakcja polskich władz samorządowych. Zarówno przedstawiciele warszawskiego, jak i krakowskiego magistratu uparcie twierdzą, że problemu wzrostu cen psich domków nie widzą i nie zamierzają przyspieszać procesu decyzyjnego przy wydawaniu wuzetek i pozwoleń na budowę w tak – jak się okazuje – newralgicznej części rynku mieszkań stworzeń wszelakich. A przykłady przychodzące do nas z Europy są inne! Ot, co kraj, to obyczaj.

Źródło: KRN.pl | 2008-04-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniahale i magazyny do kupieniakamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Łęczyńskidomy na sprzedaż powiat Brzeskimieszkania na sprzedaż gmina Świętajnomieszkania na sprzedaż gmina Przeworskmieszkania na sprzedaż w Jakubowiemieszkania na wynajem w Oliszkachmieszkania na sprzedaż w Śmietki Małe

Deweloperzy

);