Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkalnictwo mniejsze

2008-04-01

Mieszkalnictwo mniejsze

Od kilkunastu dni obserwujemy dynamiczny rozrost rynku wtórnego bud psich i ogólnozwierzęcych. Gwałtowanie wzrasta też rynek wynajmu.

Od kilkunastu dni obserwujemy dynamiczny rozrost rynku wtórnego bud psich i ogólnozwierzęcych. Gwałtowanie wzrasta też rynek wynajmu. Za odnajęcie budy w dobrej lokalizacji trzeba już zapłacić równowartość 4 kilo żeberek lub jednej dobrej smyczy. Czasy, kiedy można było lokować psiaka w świeżo odnajętej budzie za równowartość kilku kości bezpowrotnie minęły.

Obrót na rynku rzeczywiście wzrasta w zaskakująco szybkim tempie, ale na razie radziłbym zachować spokój. Wydaje się, że boom analogiczny do tego, który obserwowaliśmy na rynku mieszkań i domów w latach 2005-2007 w tym segmencie nam na razie nie grozi – uspokaja ekspert od wszelakich zabudowań niskostropowych Dawid Ramas z firmy Pet Development. Jest to jednak dobry czas na kupowanie – dodaje.

Największy wzrost zainteresowania zauważyć można w segmencie – „budy kryte papą i inne lepikowe”. Jak nie trudno się domyślić, wynika to ze stosunkowo niskiej ceny psich domków tej kategorii. Jednak i tu zwyżki cen dają się odczuć, nie tylko ze względu na wysoki popyt, przy jednak stosunkowo dużej podaży, ale również przez zwyżkę na światowych rynkach cen ropy naftowej – surowca niezbędnego dla pokryć dachowych.

Przy tym wszystkim najbardziej może oburzać reakcja polskich władz samorządowych. Zarówno przedstawiciele warszawskiego, jak i krakowskiego magistratu uparcie twierdzą, że problemu wzrostu cen psich domków nie widzą i nie zamierzają przyspieszać procesu decyzyjnego przy wydawaniu wuzetek i pozwoleń na budowę w tak – jak się okazuje – newralgicznej części rynku mieszkań stworzeń wszelakich. A przykłady przychodzące do nas z Europy są inne! Ot, co kraj, to obyczaj.

Źródło: KRN.pl | 2008-04-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażmieszkania na zamianędziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Warszawski zachodnidomy na sprzedaż powiat Bieszczadzkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Siewierzlokale użytkowe na sprzedaż gmina Męcinkadomy na wynajem w Grodziskudomy na sprzedaż w Imbramowicachmieszkania na sprzedaż w Klenkor

Deweloperzy

);