Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto gigant na Śląsku

2006-12-12

Miasto gigant na Śląsku

Siedemnaście miejscowości na Śląsku ma zamiar połączyć się w jedno wielkie miasto: aglomerację, która odebrałaby Warszawie miano największego polskiego miasta.

Siedemnaście miejscowości na Śląsku ma zamiar połączyć się w jedno wielkie miasto: aglomerację, która odebrałaby Warszawie miano największego polskiego miasta – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Jak wyjaśnia gazeta, nowa aglomeracja o nazwie, najprawdopodobniej: Silesia (inne proponowane nazwy to: Katowice i Aglomeracja Śląska) liczyłaby ponad 2 mln mieszkańców. W skład aglomeracji weszłyby: Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Bytom, Świętochłowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Będzin, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Mysłowice, Tychy, Piekary Śląskie, Jaworzno i Knurów. Pomysł nie polega na fizycznym połączeniu miast, lecz na stworzeniu związku, w którym łatwiej byłoby im współpracować.

Współpraca miast, którą zakłada projekt, polegałaby na działalności publicznej, która już wykracza poza obowiązki miast, ale nie mieści się jeszcze w zadaniach województwa – czytamy. Chodzi przede wszystkim o wspólną komunikację miejską, zarządzanie częścią dróg, budowę oczyszczalni, pozyskiwanie funduszy unijnych, planowanie przestrzenne i strategie rozwoju.

Projekt popiera minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn (PiS) – informuje gazeta. Już podczas swojej listopadowej wizyty w Katowicach zapowiedział rozpoczęcie prac nad ustawą, która umożliwi połączenie miast w związek.

Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 12.12.2006 | 2006-12-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat M. Piekary Śląskiemieszkania na wynajem powiat Wrzesińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Jabłońlokale użytkowe na wynajem gmina Krośnicedomy na sprzedaż w Jurkachdomy na sprzedaż w Zawadachdomy na wynajem w Murzynowie

Deweloperzy

);