Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Liczba rozpoczętych inwestycji rośnie

2010-06-18

Liczba rozpoczętych inwestycji rośnie

Majowe dane o aktywności na polskim rynku budowlanym pod względem liczby rozpoczętych inwestycji przypomniały najgorętsze czasy z lat 2007-2008.

Majowe dane o aktywności na polskim rynku budowlanym pod względem liczby rozpoczętych inwestycji przypomniały najgorętsze czasy z lat 2007-2008.
 
Rozpoczęto budowę blisko 19 tys. mieszkań, czyli o 37 proc. więcej niż rok wcześniej – podaje „Home Broker Daily”. To głównie zasługa deweloperów, gdzie wzrost sięgnął 173 proc. W przeszłości było niewiele miesięcy, kiedy pod tym względem było lepiej. Natomiast przełomu wciąż nie widać w budownictwie indywidualnym, gdzie z roku na rok notowany jest niewielki spadek. Trzeba jednak mieć na względzie to, że w tym segmencie nie doszło do tak głębokiego załamania, jak w deweloperów.
 
Zastanawiająca jest natomiast dysproporcja liczby rozpoczynanych budów z liczbą wydawanych pozwoleń na budowę, których wciąż ubywa. Jedynie w budownictwie indywidualnym nastąpiła w maju niewielka poprawa. To może wskazywać, że ożywienie na rynku mieszkaniowym nie ma jeszcze trwałego charakteru. Uruchamiane są na razie jedynie „rezerwy”.
 
 

 

Źródło: „Home Broker Daily” 18.06.2010 | 2010-06-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Olsztyńskimieszkania na sprzedaż powiat Łaskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Przysuchalokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Łomżamieszkania na wynajem w Lisowo-Janówkudomy na wynajem w Rosochamieszkania na sprzedaż w Korzybie

Deweloperzy

);