Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Licytacje w sieci

2011-07-12

Licytacje w sieci

Obwieszczenia o komorniczych licytacjach nieruchomości obowiązkowo będą publikowane w internecie.

Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego wprowadza obowiązek publikowania obwieszczeń o licytacjach komorniczych także w internecie. Od 6 stycznia 2012 r., kiedy nowe przepisy wejdą w życie, komornicy będą musieli umieszczać informacje o nieruchomościach wystawionych do licytacji publicznej na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.

Do tej pory obwieszczenia były wywieszane w budynku sądu właściwego dla licytowanej nieruchomości, w urzędzie gminy oraz publikowane w lokalnym dzienniku. Informacja musi zawierać dokładną lokalizację nieruchomości, czas i miejsce odbywania się licytacji, wartość szacunkową i wywoławczą obiektu, wysokość wymaganej rękojmi oraz warunki, na jakich można oglądać nieruchomość przed licytacją.

Nieruchomości, które są przejmowane przez komornika, trafiają na publiczne licytacje. Stanowią one okazje do nabycia mieszkania lub działki na wyjątkowo korzystnych warunkach. Nowelizacja ustawy ma służyć poszerzeniu grona licytujących oraz podniesieniu uzyskiwanych cen.

Źródło: KRN.pl | 2011-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedaż powiat Strzelińskidomy na sprzedaż powiat Wielickilokale użytkowe na wynajem gmina Janowiec Wielkopolskilokale użytkowe na wynajem gmina Żagańmieszkania na wynajem w Piekarachmieszkania na sprzedaż w Puchałachmieszkania na sprzedaż w Jaraczewie

Deweloperzy

);