Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kupującym brak rozwagi

2006-08-02

Kupującym brak rozwagi

Mała podaż mieszkań powoduje, że umowy podpisywane są pospiesznie. Nabywcy mieszkań płacą za dziury w ziemi i nie żądają od sprzedających dokumentów, nie zwracają też uwagi na klauzule zawarte w umowach.

Mała podaż mieszkań powoduje, że umowy podpisywane są pospiesznie. Nabywcy mieszkań płacą za dziury w ziemi i nie żądają od sprzedających dokumentów, nie zwracają też uwagi na klauzule zawarte w umowach – donosi „Gazeta Prawna”.

Mieszkania wciąż drożeją, dlatego lokale na rynku pierwotnym sprzedawane są na pniu. Kupujący spieszą się przed podwyżkami i angażują pieniądze w inwestycje, nie sprawdzając podstawowych dokumentów, jak pozwolenie na budowę. Istnieje ryzyko – przestrzega gazeta – że powtórzy się czarny scenariusz sprzed kilku lat, kiedy nastąpiła fala upadłości spółdzielni i deweloperów, a kupujący tracili wpłacone pieniądze.

Na rynki mieszkaniowe wchodzą nowi deweloperzy i spółdzielnie, których wiarygodność lepiej zawczasu sprawdzać. Warto dokładnie przeanalizować zapisy umowy, ustalić, jaka część inwestycji została już opłacona przez sprzedającego, a ile pozostało jeszcze do opłacenia, sprawdzić akt własności lub użytkowania gruntu, pozwolenie na budowę.

Pułapki czyhają również na kupujących mieszkania z drugiej ręki. Nabywając mieszkanie na rynku wtórnym, należy np. sprawdzić, czy nabywamy je od osoby uprawnionej do sprzedaży – czyli właściciela lub pełnomocnika, czy nieruchomość nie jest obciążona hipoteką lub innymi długami, kto jest zameldowany w lokalu.

Więcej w dzisiejszej „Gazecie Prawnej”

Źródło: Ewa Usowicz, „Gazeta Prawna”, 02.08.2006 | 2006-08-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckilokale użytkowe na wynajem powiat Tomaszowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Pasymlokale użytkowe na sprzedaż gmina Lipskmieszkania na sprzedaż w Różyńcumieszkania na wynajem w Ostrówkumieszkania na wynajem w Leśnicy

Deweloperzy

);