Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kupującym brak rozwagi

2006-08-02

Kupującym brak rozwagi

Mała podaż mieszkań powoduje, że umowy podpisywane są pospiesznie. Nabywcy mieszkań płacą za dziury w ziemi i nie żądają od sprzedających dokumentów, nie zwracają też uwagi na klauzule zawarte w umowach.

Mała podaż mieszkań powoduje, że umowy podpisywane są pospiesznie. Nabywcy mieszkań płacą za dziury w ziemi i nie żądają od sprzedających dokumentów, nie zwracają też uwagi na klauzule zawarte w umowach – donosi „Gazeta Prawna”.

Mieszkania wciąż drożeją, dlatego lokale na rynku pierwotnym sprzedawane są na pniu. Kupujący spieszą się przed podwyżkami i angażują pieniądze w inwestycje, nie sprawdzając podstawowych dokumentów, jak pozwolenie na budowę. Istnieje ryzyko – przestrzega gazeta – że powtórzy się czarny scenariusz sprzed kilku lat, kiedy nastąpiła fala upadłości spółdzielni i deweloperów, a kupujący tracili wpłacone pieniądze.

Na rynki mieszkaniowe wchodzą nowi deweloperzy i spółdzielnie, których wiarygodność lepiej zawczasu sprawdzać. Warto dokładnie przeanalizować zapisy umowy, ustalić, jaka część inwestycji została już opłacona przez sprzedającego, a ile pozostało jeszcze do opłacenia, sprawdzić akt własności lub użytkowania gruntu, pozwolenie na budowę.

Pułapki czyhają również na kupujących mieszkania z drugiej ręki. Nabywając mieszkanie na rynku wtórnym, należy np. sprawdzić, czy nabywamy je od osoby uprawnionej do sprzedaży – czyli właściciela lub pełnomocnika, czy nieruchomość nie jest obciążona hipoteką lub innymi długami, kto jest zameldowany w lokalu.

Więcej w dzisiejszej „Gazecie Prawnej”

Źródło: Ewa Usowicz, „Gazeta Prawna”, 02.08.2006 | 2006-08-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości do kupieniahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wągrowieckidomy na sprzedaż powiat Kazimierskidomy na sprzedaż gmina M. Tychylokale użytkowe na wynajem gmina Imielnodomy na sprzedaż w Kaźmierzyndomy na sprzedaż w Łojachdomy na sprzedaż w Hipolity

Deweloperzy

);