Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kupowane na wynajem

2006-10-10

Kupowane na wynajem

W największych aglomeracjach ceny mieszkań rosną błyskawicznie, a czynsze? W Warszawie ostatnio wręcz spadają! To efekt szybko rosnącej podaży mieszkań na wynajem

W największych aglomeracjach ceny mieszkań rosną błyskawicznie, a czynsze? W Warszawie ostatnio wręcz spadają! To efekt szybko rosnącej podaży mieszkań na wynajem - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jak czytamy w gazecie, każdy, kto chce dziś kupić mieszkanie w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, najpewniej patrzy z przerażeniem, jak niemal z miesiąca na miesiąc ceny potrafią podskoczyć o kilka, a czasem nawet i o kilkanaście procent. Tymczasem na rynku najmu panuje spokój. W ofertach można przebierać jak w ulęgałkach, a czynsze na ogół pną się do góry dość leniwie, choć trzeba też się liczyć z gwałtownymi, ale krótkotrwałymi sezonowymi zwyżkami - wynika z raportu bezpłatnego serwisu z ogłoszeniami o nieruchomościach www.szybko.pl. Takie są efekty działania prawa popytu i podaży.

Mieszkania drożeją, bo jest ich za mało - pisze GW. Polacy kupują je na potęgę, bo maleje strach przed utratą pracy, a kredyty są rekordowo tanie. Ponadto coraz więcej mieszkań kupują u nas cudzoziemcy, którzy liczą na wzrost cen. Wiara, że opłaca się kupować mieszkania, udziela się też coraz większej grupie naszych rodaków. - Rośnie liczba transakcji w celach inwestycyjnych - potwierdza warszawski pośrednik Maciej K. Król z firmy Bracia Strzelczyk Nieruchomości. - Inwestorzy najczęściej wynajmują kupione mieszkania. To samo robią ci, którzy dostają je w spadku. Nie sprzedają ich, bo liczą na dalszy wzrost cen nieruchomości - dodaje.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 08.10.2006 | 2006-10-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdziałki do kupieniamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat M. Ruda Śląskalokale użytkowe na wynajem powiat Zambrowskidomy na sprzedaż gmina Firlejlokale użytkowe na sprzedaż gmina Czarna Białostockadomy na sprzedaż w Piaseczniedomy na sprzedaż w Tupadłachdomy na sprzedaż w Cwalinach Dużych

Deweloperzy