Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kryzys wstrzymuje budowę terminalu

2009-02-03

Kryzys wstrzymuje budowę terminalu

Kryzys finansowy przyczynił się do znacznego spadku liczby osób korzystających z połączenia promowego Gdynia – Karlskrona. Wiele wskazuje na to, że spadek ten zahamuje plany rozbudowy gdyńskiego terminalu.

Kryzys finansowy przyczynił się do znacznego spadku liczby osób korzystających z połączenia promowego Gdynia – Karlskrona. Wiele wskazuje na to, że spadek ten zahamuje plany rozbudowy gdyńskiego terminalu – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.
 
Sporządzone plany inwestycji zakładały dostosowanie terminalu do przyjmowania największych promów przewoźnika Stena Line. Koszt przebudowy, oszacowany na ponad 480 mln zł, miał być w połowie dofinansowany z funduszy unijnych – czytamy dalej w Gazecie. Sytuacja na rynkach finansowych oraz spadek liczby podróżnych korzystających z promu spowodowały czasowe wstrzymanie ogłoszenia przetargu. Obecnie Stena Line zamierza wykorzystać promy dostosowane do możliwości gdyńskiego portu.
 
Zdaniem ekspertów rozbudowa terminalu jest konieczna i nie należy jej zarzucać z racji kryzysu. Nowy port pozwoli też przyjmować największe wycieczkowce – informuje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Trójmiasto 26.01.2009 r. | 2009-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemkamienice na zamianędomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat M. Elblągdomy na wynajem powiat Skierniewickilokale użytkowe na wynajem gmina Górowo Iławeckiemieszkania na sprzedaż gmina Gromadkadomy na wynajem w Brudakachmieszkania na sprzedaż w Laskówce Delastowskiejdomy na wynajem w Grabowo-Zawady

Deweloperzy

);