Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Królestwo za ogród

2011-06-09

Królestwo za ogród

Prezydent Gdańska podjął decyzję o przekazaniu parafii św. Ignacego Loyoli na Oruni działki o wartości 457 tys. zł. za jeden procent ceny.

Prezydent Gdańska podjął decyzję, aby przekazać parafii św. Ignacego Loyoli na Oruni niezabudowaną działkę, której powierzchnia wynosi 3,3 tys. m kw. Nieruchomość o wartości 457 tys. zł oddana zostanie za jeden procent kwoty, na cele działalności sakralnej, z możliwością połączonego zagospodarowania z terenem obecnej parafii. Wiceprezydent Wiesław Bielawski tłumaczy, że jest to część układu, w którym kuria zrzeknie się roszczeń do Parku Oliwskiego.

Przekazujemy działkę o funkcji usługowej na usługi sakralne. Nieruchomość znajduje się przy cmentarzu, więc obowiązują na niej ograniczenia wynikające ze strefy ochronnej – wyjaśnia dla „Gazety Wyborczej” Bielawski.. - W tym miejscu powstanie prawdopodobnie zieleń, która stanie się integralną częścią kompleksu przy dawnym Cezasie.

W starej siedzibie Cezasu znajduje się aktualnie rezydencja abp. Sławoja Leszka Głódzia. W ciągu kilku miesięcy od nominacji na metropolitę gdańskiego, abp. Głódź upomniał się o hektar parku będącego własnością gminy Gdańsk. Kuria chciała przed sądem walczyć o prawo własności, ponieważ – jak twierdziła – w 1990 r. grunt przekazał jej wojewoda Jerzy Jędykiewicz z SLD. Sprawa była jednak bardzo niejasna, ponieważ dokument darowizny posiadał zapis o działce kilkuhektarowej, w którym nie zaznaczono, jaki fragment otrzyma kościół.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 07.06.2011 | 2011-06-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędziałki do kupieniagaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Bielskimieszkania na sprzedaż powiat M. Sopotdomy na sprzedaż gmina Dynówdomy na sprzedaż gmina Goszczyndomy na wynajem w Ciszkowiemieszkania na wynajem w Tomczycachmieszkania na sprzedaż w Kamionce

Deweloperzy

);