Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kresowianie czekają na rekompensaty

2008-07-16

Kresowianie czekają na rekompensaty

Opóźniają się wypłaty rekompensat za mienie pozostawione poza granicami RP. W budżecie zaczyna brakować pieniędzy na ten cel.

Opóźniają się wypłaty rekompensat za mienie pozostawione poza granicami RP – donosi „Rzeczpospolita”. W budżecie zaczyna brakować pieniędzy na ten cel.

Wiele osób, które przebrnęły przez kilkuletnią nieraz procedurę potwierdzania uprawnień, nie może się doczekać pieniędzy. Domagają się wykrycia winnych i wyjaśnienia, dlaczego tak się dzieje. Rekompensaty w wysokości 20 proc. wartości pozostawionego mienia, przysługujące na podstawie ustawy z 5 lipca 2005 r., wypłaca od grudnia 2006 r. Bank Gospodarstwa Krajowego – czytamy dalej. Po potwierdzeniu uprawnień przez wojewodę i wpisie do rejestru wojewódzkiego raz na kwartał wojewodowie przekazują dane do centralnego rejestru. A minister Skarbu Państwa – z centralnego rejestru do BGK. Ustawa nie określa przy tym ani kolejności przesyłania danych uprawnionych do rekompensaty, ani terminów dokonania wypłat.

W 2008 r. agencja wpłaci do funduszu 631 mln zł. Nie bardzo wiadomo, czy to wystarczy na zaspokojenie wszystkich roszczeń, zwłaszcza że pieniądze pochodzą ze sprzedaży i wydzierżawiania majątków rolnych, do których są roszczenia reprywatyzacyjne – podaje dziennik. Może trzeba będzie szukać w budżecie innych środków dla zabużan, więc spowolnienie wypłat wydaje się zamierzone.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Źródło: „Rzeczpospolita” 14.07.2008 | 2008-07-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędomy na wynajemlokale użytkowe na wynajemmieszkania na wynajem powiat Głogowskimieszkania na wynajem powiat Gryfińskidomy na sprzedaż gmina Gronowo Elbląskielokale użytkowe na sprzedaż gmina Nasielskmieszkania na sprzedaż w Dłużewomieszkania na sprzedaż w Chełchachdomy na sprzedaż w Chrościcach

Deweloperzy

);